Europa FFB Włochy

Włochy / Wenecja Euganejska, Chioggia – Pesca-Mar

Gdy kutry z Chioggii i Sottomariny wracają z pełnego morza do weneckiej laguny, krążą nad nimi stada żądnych żeru ptaków.

Większość połowu, rybacy odstawiają do Pesca-Mar – Centro Ittico. Sklepu, a zarazem hurtowni, w której w owoce morza zaopatrują się równie chętnie restauracje, jak detaliczni klienci. Wciąż żywe kraby, homary, langusty kłębią się tam w wielkich akwariach, przez które przepuszczana jest słona, dobrze utleniona woda. Mule są rzeczywiście świeże, bo chociaż popakowane już w siatki, są nadal żywe, w naturalny sposób niemal hermetycznie zamknięte w swoich czarnych muszlach. A żaden Włoch nie użyje do potrawy przyrządzanej w domu muli z pootwieranych muszli bo oznacza to, że zwierzęta zdechły. Muszle otwierają się potem we wrzątku, ich mieszkańcy giną, ale mięso pozostaje świeże. Na lodowych granulkach spoczywają kałamarnice, ośmiornice, ryby i małże. I chociaż na zakupy do Pesca-Mar jeździ się głównie po świeże owoce morza, są tam także półki pełne przetworów. Od coraz popularniejszych i u nas krabowych „paluszków” po atrament wydzielany przez kałamarnice. Nero di Seppia – porozlewany do słoiczków albo w saszetkach na podobieństwo ketchupu. Niezastąpiony do barwienia risotto, ziemniaczanych kopytek (gniocchi), makaronów, do sporządzania sosów i dressingu. Pesca-Mar łatwo odnaleźć. Hala, jaką zajmuje wznosi się po wschodniej stronie drogi SS 309. U wylotu grobli, która jadącym od strony Wenecji (50 km), Padwy (40 km) i Rawenny (93 km), umożliwia przeprawę przez lagunę do portu w Chioggii i plaż Sottomariny.

INFO
Pesca-Mar s.a.s. specjalizuje się w chłodnictwie owoców morza. Działa na rynku od 1984 roku; www.pescamar.it

Tekst publikowany w portalu www.smakizycia.pl

0 komentarzy dotyczących “Włochy / Wenecja Euganejska, Chioggia – Pesca-Mar

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: