Europa Włochy

Put in the Trash

Gra słów, być może pozostałaby niezauważona, ale fresk na ścianie nie pozostawia wątpliwości co do przesłania autora.

Put in the Trash, fot. Paweł Wroński
Put in the Trash, fot. Paweł Wroński

Takie malowidło zdobi jedną ze ścian kwartału rozsypujących się domów w Favarze na Sycylii. Gwoli ścisłości, rozsypywały się one jeszcze w minionej dekadzie, od kilku lat jednak rewaloryzację łączy się tam z artystycznymi projektami. Farm Cultural Park nie jest przy tym jakąś zamknięta enklawą. Wręcz przeciwnie, każdy może wejść na jego teren. Mimo to jest niecodziennym miejscem, bo zapraszani przez właścicieli artyści mieszkają na miejscu i tworzą, realizując swoje najśmielsze nawet wizje – z dziedzin sztuki wszelakich.

Farm Cultural Park zajmuje zaledwie 7 podwórzy (sette cortili), ale pod względem koncepcji i podejmowanych tematów – od problemu mafii po wizje mody, to prawdziwy wulkan sztuki. Sztuki współczesnej, co docenił magazyn Vogue, tytułując w 2011 roku poświęcony temu miejscu artykuł na swoich łamach: „Enjoy Contemporary Sicily”. Nic dodać nic ująć!

INFO
www.farm-culturalpark.com

Tekst publikowany w portalu magazynswiat.pl

0 komentarzy dotyczących “Put in the Trash

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: