Niemcy / Brandenburgia – Das Blaue Paradies

Brandenburgia rozpościera się szerokim wieńcem wokół Berlina. Świetnie widać to na mapach. W Berlinie, kluczowej europejskiej metropolii zbiegają się nici nie tylko niemieckiej polityki i gospodarki, podkręcając tempo we wszystkich dziedzinach życia. Brandenburgia dla odmiany tchnie spokojem, oferując turystom szum lasów, błyszczące w słońcu tafle jezior, sieć kanałów i rzek.

Podberlińskie Bad Saarow w Brandenburgii, fot. Paweł Wroński
Podberlińskie Bad Saarow w Brandenburgii, fot. Paweł Wroński

Oczywiście są tutaj także miasta, z mnóstwem zabytkowych i współczesnych obiektów. Perłą pierwszej wielkości jest wśród nich Poczdam, który mimo sąsiedztwa i silnych powiązań z Berlinem zachował odrębny, ogrodowy klimat. W całym zaś landzie nie brak turystycznej infrastruktury, z dobrze znaną w Polsce Tropical Islands na czele – parkiem rozrywki, który do środkowoeuropejskiej, chłodnej rzeczywistości wprowadza akcenty słonecznej egzotyki.

Więcej o Brandenburgii w materiale przygotowanym we współpracy z redakcją „Witaj w Podróży” (ściągnij PDF). INFO www.germany.travel www.brandenburgia.pl www.brandenburgia.pl/turystyka

Reklamy