Europa Jezioro Bledzewskie i okolice Polska Wycieczki z MOW Travel

Polska / Mazowsze – zabawa w szkołę sprzed lat

Zajęcia w szkole z lat 50. minionego stulecia zaczynają się od założenia fartuszków. Potem trzeba zasiąść w ławkach…

Oj, niewygodnych, niewygodnych. Ja jestem z tego pokolenia, za którego czasów ławki takie własnie wymieniano na stoliki z krzesełkami, mówiąc szczerze – nierzadko jeszcze bardziej niewygodne. No cóż – szkoła, tradycyjna zwłaszcza – miała kształtować charakter, a w dziele tym zbożnym, wystawione na ciężką próbę d… odgrywało niepoślednią rolę.

Gdy się dzieci mościły w ławkach, starając sprostać wyzwaniu, na scenie pojawił się pan fotograf i ustawił gromadkę pod tablicą, by ją uwiecznić obiektywem. Minki zrobiły się długie i dopiero stary chwyt rozszerzył je w uśmiechach. Kosztem artysty – przyznaję. Ale jemu się to zdecydowanie nie spodobało. Ciekawe jakie zrobi zdjęcie, bo jeśli kunszt jego wprost proporcjonalny do poczucia humoru jest, to najsłabszym on ogniwem sierpeckiego programu!

Sierpc, fot. Paweł Wroński
Sierpc, fot. Paweł Wroński

Po krótkim wprowadzeniu, i pobieżnym zapoznaniu się z elementarzem Falskiego, na którym – na dobre i złe – wychowało się kilka generacji, nastąpiło clou programu. Pisanie piórem! Wciągnęło, przeniesionych niemal 70 lat wstecz, bez reszty. A gdy już kartki zapełniły się literkami, niejedno z dzieci zamarzyło o kleksie. Niektórym, i to marzenie zrealizować się udało 🙂

INFO
Programy edukacyjne w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu: www.mwmskansen.pl

mow-travel_logoReminiscencja z wycieczki do Muzeum Wsi Mazowieckiej; program wyjazdu i realizacja: MOW Travel Monika Węgrzyn (www.monikawegrzyn.pl oraz www.facebook.com).

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu - plan
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – plan

0 komentarzy dotyczących “Polska / Mazowsze – zabawa w szkołę sprzed lat

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: