Czechy Europa Europa z Mercedesem FFB

Czechy / Morawy – „Gran Moravia” w Ołomuńcu

Na ołomunieckim rynku (nie mylić ze znanym z CK piosenki Fish Platzem, o którym notabene nikt w Ołomuńcu nic nie wie), znajduje się jeden z firmowych sklepów eko-zróznoważonego łańcucha produkcji i dystrybucji produktów mlecznych Gran Moravia.

Oferta konsorcjum adresowana jest do świadomych konsumentów, którzy mają poczucie społecznej odpowiedzialności, przez co interesują się wyrobami spożywczymi wysokiej jakości i niedrogimi, produkowanymi z poszanowaniem środowiska.

Gran Moravia jest „dzieckiem” Brazzale, najstarszej włoskiej firmy produkującej wyroby mleczne i handlującej nimi, zwłaszcza serami i masłem, od 1784 roku! Gran Moravia operuje w obszarze rozciągającym się od Pragi po Wiedeń, tworząc sieć dostaw łączący ponad 80 gospodarstw. Dysponują one w sumie obszarem ponad 90 tys. ha ziemi. Hoduje się na nim niemal 19 tys. krów mlecznych, dobierając bydło tak, aby uzyskać jak najlepsze mleko do produkcji sera. Zasadą jest etyczne podejście do zwierząt i karmienie ich paszą z własnej ziemi. Aby to osiągnąć hodowcy stosują kilkakrotnie razy mniej azotanów niż przewidują normy UE, nie stosują sztucznego nawadniania i chronią wody gruntowe. Unikając zanieczyszczania paszy, oszczędzają jednocześnie zasoby słodkiej wody i paliwo.

Gran Moravia Eco-Zrównoważony łańcuch jest certyfikowany przez DNV – Det Norske Veritas [UNI EN ISO 22005:2008].

INFO
www.granmoravia.com
La Formaggeria Gran Moravia
Prodejna sýrů, Olomouc, Horní nám. 285/8


Materiał z cyklu „Europa na weekend”, przygotowanego przy wsparciu Mondial Assistance przez Klub Leniwca w ramach projektu medialno-promocyjnego dla Mercedes-Benz Polska.

0 komentarzy dotyczących “Czechy / Morawy – „Gran Moravia” w Ołomuńcu

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: