Europa Europa z Mercedesem FFB Węgry

Mercedesem przez szekszárdzkie lessy

Lessy są głównym składnikiem gleb w Szekszárdzie, jednym z 23 regionów winiarskich na Węgrzech. Nadają miejscowym czerwonym winom wyjątkowych właściwości. To jest zresztą region, w którym narodziła się tradycja wytwarzania najlepiej bodaj rozpoznawalnego u nas czerwonego wina z Węgier – byczej krwi – Bikavér. Niemniej jednak, lessy są uciążliwe, gdyż mają to do siebie, że w upalne suche dni, wiatr roznosi drobny pył po okolicy. Natomiast gdy pada deszcz, wszystkimi zagłębieniami gruntu spływają błotniste potoki.

W Szekszárdzie znaleźli na to sposób. Wyłożone betonowymi płytami drogi wyprofilowano tak, by błotnista maź spływała. Swoiste 2 w 1 – kanały, a zarazem drogi. Takimi właśnie jeździliśmy wśród winnic, i taką drogą zjechaliśmy do miasteczka z posesji Zoltána Heimanna – jednego z prominentnych miejscowych winiarzy. Ostrożnie, bardzo ostrożnie, bo model CLA 45 AMG jest bardzo nisko zawieszony, i – zdecydowanie – nie do jazdy terenowej został stworzony.

W rodzinie Heimannów (Heimann Családi), tradycje wyrobu szlachetnego trunku są pielęgnowane od 10 pokoleń, od 1758 roku.
Heimann Családi Birtok: www.heimann.hu


Kliknij w zdjęcie (fot. P. Wroński) - pobierz opis modelu CLA 45 AMG (materiały prasowe producenta z 2013 r.)
Kliknij w zdjęcie (fot. P. Wroński) – pobierz opis modelu CLA 45 AMG (materiały prasowe producenta z 2013 r.)

Materiał z cyklu „Europa na weekend”, przygotowanego przy wsparciu Mondial Assistance przez Klub Leniwca w ramach projektu medialno-promocyjnego dla Mercedes-Benz Polska.

2 komentarze dotyczące “Mercedesem przez szekszárdzkie lessy

  1. Pingback: Węgry / Szekszárd – z wizytą u Heimannów – Paweł Wroński

  2. Pingback: Szekszárd – z wizytą u Heimannów | Świat PR

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: