Czechy Europa Europa z Mercedesem

Hotel Imperial w Karlowych Warach – tajemnica numeru 604

Usytuowany na skłonie wzgórza „Imperial” góruje ponad Karlowymi Warami potężnym gmachem. Z racji położenia, jeszcze przed I wojną światową poprowadzono kolejkę. Wagonik wspina się z Placu Teatralnego pokonując w tunelu trasę długości 127 m.

Wnętrza nie ustępują rozmachem odczuwanej z zewnątrz potędze. W Imperialu można się zgubić. Hotele należy przecież do największych w uzdrowisku, oferując gościom 205 pokoi i luksusowe Spa. Piętra łączy monumentalna klatka schodowa. Szumi także stylowa, ale powolna winda sprzed 100 lat.

Na każdym piętrze, drzwi w drzwi ciągną się pokoje. Na szóstym, nie wyróżniając się niczym szczególnym znajdują się te oznaczone numerem 604. I choć wyglądają jak inne, nie prowadzą do pokoju ale na niewielką gloriettę. Wystarczy pokonać kręte schodki prowadzące w górę przez dwie kondygnacje. Z krużganka tarasu o ażurowej konstrukcji, widać jak na dłoni stłoczone w dolinie domy i zalesione wzgórza wokół. Oddychać zaś lepiej głęboko, by cieszyć się w pełni miejscowym mikroklimatem.

Na framudze drzwi prowadzących na taras widnieje tabliczka zakładów ślusarskich Josefa Bothe. Skromny świadek wielkiej historii, bo widnieje na niej nazwa Karlsbad. Tak nazywano przed 1918 rokiem słynne uzdrowisko. Na cześć cesarza Karola IV i wydarzeń, które zgodnie z legendą poprzedziły lokację miejscowości. Otóż, podczas polowania, jeden z ogarów, zapędziwszy się za zwierzyną wpadł do gorącej sadzawki. Słysząc jego skowyt członkowie cesarskiej świty pospieszyli z pomocą. Ku ich jednak zdziwieniu psu nic się nie stało, był tylko zaskoczony i trochę przestraszony. Ale wyszedł z wody – zdawało się – zadowolony. Nobliwym dworzanom też się kąpiel w sadzawce spodobała. Tym bardziej, że szybko wyszło na jaw, iż łagodnieją po niej wszelkie bóle. Cesarz też się zanurzył w ciepłej wodzie. Zachwycony doznaniami, kazał założyć miasteczko, i hojnie je uposażył. A że w każdej legendzie jest ziarno prawdy, annały wspominają osadę rozrosłą wokół gorącego źródła, zwanego Vřídlo przed rokiem 1370.

Karlowe Wary: www.karlovyvary.cz
Hotel****S Imperial: www.spa-hotel-imperial.cz


Hotel Imperial, fot. Paweł Wroński / Kliknij w zdjęcie - pobierz opis modelu CLA 45 AMG (materiały prasowe producenta z 2013 r.)
Hotel Imperial, fot. Paweł Wroński / Kliknij w zdjęcie – pobierz opis modelu CLA 45 AMG (materiały prasowe producenta z 2013 r.)

Materiał z cyklu „Europa na weekend”, przygotowanego przy wsparciu Mondial Assistance przez Klub Leniwca w ramach projektu medialno-promocyjnego dla Mercedes-Benz Polska.

0 komentarzy dotyczących “Hotel Imperial w Karlowych Warach – tajemnica numeru 604

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: