Czechy Europa z Mercedesem Niemcy Ukraina

Czerwcowe imprezy polecane przez KL

W kalendarzu wydarzeń Klubu Leniwca (KL) polecamy przede wszystkim imprezy cykliczne. Uzyskany prestiż i potwierdzana w kolejnych edycjach dobra organizacja gwarantują, że spędzimy interesująco czas i będziemy się dobrze bawić.


Lwowskie Grand Prix (Leopolis Grand Prix)
3-5 czerwca 2016
Ukraina / Lwów
www.leopolis-grand-prix.com

Tradycje wyścigów samochodowych we Lwowie sięgają przełomu lat 20. i 30. XX w., kiedy w mieście wybudowano tor Grand Prix, prekursora Formuły 1. Impreza odżyła w nowej formule w XXI w., jako miting zabytkowych samochodów. Tegoroczny odbędzie się w Parku Kultury. Uczestniczą w nim przede wszystkim youngtimery, czyli pojazdy wyprodukowane w latach 60., 70. i 80. XX w. Pojazdy będą wystawione publicznie, a jury oceni ich stan podczas piątkowego „Contest of Elegance”. Dla widzów przewidziano konkursy wiedzy z dziedziny motoryzacji oraz loterię. Kulminacyjnym punktem programu jest sobotni rajd uliczny (wokół Starego Miasta; trasa na stronach festiwalu). Samochody i motocykle startują w kilku klasach. Organizatorzy przewidują więc 5 do 7 wyścigów, w godz. 9-15.


Festiwal Bachowski (Bachfest Leipzig)
10-19 czerwca 2016
Niemcy / Saksonia, Lipsk
www.bachfestleipzig.de

Jeden z najważniejszych festiwali muzyki klasycznej w Niemczech. Zwyczajowo, część koncertów odbywa się w kościele św. Tomasza, z którym był związany genialny kompozytor. Obok interpretatorów dzieł instrumentalnych występują także chóry, w tym chłopięcy chór św. Tomasza, w którym Jan Sebastian Bach był przez długie lata kantorem (przewodził i intonował śpiewy liturgiczne; samodzielnie wykonywał psalmy). Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą Sekrety harmonii – Geheimnisse der Harmonie.

Poniższy film, zamieszczony na Youtube przez Bach-Archiv Leipzig, jest zapisem koncertu jaki odbył się w 2014 roku. Zagrała LeipJAZZig-Orkester pod kierunkiem pianisty Stephana Königa; gościem specjalnym był Martin Petzold (tenor).


Festiwal Pięciopłatkowej Róży (Slavnosti Pětilisté Růže)
połowa czerwca; aktualna edycja: 17-19 czerwca 2016
Czechy / Południowe Czechy, Český Krumlov
www.slavnostipetilisteruze.eu
www.ckrumlov.cz
www.czechtourism.com

Nazwa festiwalu, który nadaje Czeskiemu Krumlowowi renesansowy kostium, wywodzi się od herbu rodu Rožmberków (niem. Rosenberg), którzy władali przez kilka stuleci miastem nad Wełtawą. Festiwal zapoczątkowano w 1909 r. na 600-lecie miasta. Regularnie odbywa się od 1968. W programie korowód w historycznych strojach, z postaciami związanymi z miastem, kawalkady konnego rycerstwa, turnieje, jarmark historyczny oraz pokazy tańców renesansowych, uliczne spektakle teatralne, a wieczorami fajerwerki. W niedzielę – zabawy i konkursy dla najmłodszych.

Czeski Krumlow, fot. Paweł Wroński
Czeski Krumlow, fot. Paweł Wroński

Powyższe informacje uzyskało ponad 10 tys. indywidualnych klientów Elvii pocztą elektroniczną (www.elvia.pl). Notatki o imprezach będą zamieszczone w kalendarzu wydarzeń na stronach Klubu Leniwca (KL; www.klubleniwca.pl).

Elvia_na-czerwiec-2016


Materiał zebrany przy wsparciu Mondial Assistance / Elvia (www.elvia.pl) oraz Mercedes-Benz Polska (www.mercedes-benz.pl) przez Klub Leniwca. Podczas wyjazdów studyjnych korzystaliśmy z najnowszych modeli samochodów z oferty Mercedes-Benz Polska: GLE 350D 4Matic (grudzień 2015), CLA 45 AMG (luty 2016), Smart ForFour (kwiecień 2016). 

1 komentarz dotyczący “Czerwcowe imprezy polecane przez KL

  1. Przedstawienie dla dzieci z muzyką Jana Sebastiana Bacha: Zoowärter Johanns fantastische Reise, film z festiwalu 2014 roku, zamieszczony na Youtube przez Bach-Archiv Leipzig (dostępny również w internetowej mediatece Archiwum: http://www.bachfestleipzig.de/de/mediathek#0_d1jpe19e).

    Polubienie

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: