Europa Węgry

Hulajdusza w Hajdúszoboszló, węgierskiej oazie zdrowia

Hungarospa Hajdúszoboszló to 3 wymiary wypoczynku: relaks, rekreacja, rekonwalescencja. Oferta skierowana do wszystkich generacji, jest, jak to ujmują Węgrzy – pompásan – wspaniała!

Film „Hungarospa fürdőkomplexum Aquapark” został zamieszczony na Youtube przez użytkownika Hungarospa Hajdúszoboszló.

Na gości pragnących wytchnienia czeka kąpielisko plażowe. 13 odkrytych basenów ze sztucznymi falami, jacuzzi i brodzikami dla najmłodszych. Oddzielają je malownicze groble tworząc w każdym atmosferę odmienności i niepowtarzalności. Hitem sektora jest piaszczysty brzeg śródziemnomorski z rzucającymi przyjemny cień palmami i tajemniczą grotą.

Wyposażenie Aquaparku jest obietnicą aktywnego wypoczynku. Są tam bowiem wieże do skakania nawet 12-metrowej wysokości orasz  9 zjeżdżalni o łącznej długości ponad 1 km. Dla najmłodszych zaś, przygotowano mini-zjeżdżalnie przypominające słonie. Są głównym motywem świata wodnych zamków z fontannami i bogato wyposażonych placów zabaw. Można także dać się porwać wartkiemu nurtowi rzeki. Odwiedzać gabinety SPA, siłownię i solarium. Albo bić życiowe rekordy na krytej pływalni z 8 pasami 50-metrowej długości.

Podreperowaniu zdrowia dedykowane jest kąpielisko lecznicze z 3 basenami pod dachem i 4 pod gołym niebem. Wykwalifikowana kadra prowadzi tam przeszło 40 terapeutycznych programów zabiegowych, dostosowanych do potrzeb i upodobań klientów.

Za ogromną różnorodność, certyfikowane walory wód oraz wysoką jakość usług, Hajdúszoboszló uhonorowano na Węgrzech tytułem Kąpieliska Roku 2015.

A pomyśleć, że wszystko zaczęło się od problemów natury technicznej, związanych z przemysłem wydobywczym w Hajdúszoboszló, i odkryciem w latach 20. XX w. leczniczych właściwości miejscowych wód termalnych. Tę właśnie historię prezentuje film „Az élet vize” (A hajdúszoboszlói gyógyvíz), znaleziony na Youtube.


INFO
www.hungarospa.hu

Więcej filmów na Youtube, prezentujących kąpielisko współcześnie, znajdziecie na kanale: Hajdúszoboszló a felüdülőhely


Tekst został wykorzystany w materiale reklamującym Hajdúszoboszló, przygotowanym przez redakcję magazynu „Świat Podróże Kultura” w czerwcu 2016.

Reklamy
%d blogerów lubi to: