Marina Liptov – lunch z widokiem

Z tarasu restauracji Mariny Liptov w Bobrovniku rozpościera się fantastyczny widok na taflę jeziora i na góry otaczające Liptów, czyli Tatry, Góry Choczańskie i Niżne Tatry.

Moim zdaniem, to najlepszy adres nad Liptowskim Morzem, na lunch i na urlop. O restauracji w Marinie Liptov nie mogę powiedzieć złego słowa, zaś o obsłudze jedynie najlepsze. Do dyspozycji gości są tam także apartamenty i domki, których już wkrótce będzie ponad 20, wypożyczalnia sprzętu pływającego, siłownia i aneks Wellness. Do kąpielisk termalnych bardzo blisko. Tatralandia (www.tatralandia.sk) leży w odległości 12 km na wschód, a Bešenova (www.thermalparkbesenova.sk) – 6 km, na zachód od Bobrovnika.

To także świetny punkt wypadowy wycieczek pieszych i rowerowych. Przede wszystkim w Góry Choczańskie (Chočské vrchy). Wylot Doliny Prosieckiej znajduje się 6 km stąd, Kwaczańskiej – niewiele dalej. Zaledwie 36 km dzieli Bobrovnik od Jasnej w Demianowskiej Dolinie, a 29 km od Zuberca w Tatrach Zachodnich, gdzie w przysiółku Brestova znajduje się malowniczo zaaranżowane Muzeum Wsi Orawskiej (Múzeum oravskej dédiny; www.muzeum.zuberec.sk).


INFO
Marina Liptov, Bobrovník 140: www.marinaliptov.sk


Marina Liptov - widok na Liptowskie Morze i Tatry, fot. Paweł Wroński Marina Liptov - widok na Liptowskie Morze i Tatry, fot. Paweł Wroński
Marina Liptov – widok na Liptowskie Morze i Tatry (Krywań, 2494 m), fot. Paweł Wroński

mow-travel_logoZdjęcia zostały wykonane podczas wycieczki dla V klasy, zorganizowanej przez biuro turystyczne „MOW Travel Monika Węgrzyn” we wrześniu 2016 roku.

Materiał publikowany w portalu http://magazynswiat.pl w dziale <Polecamy>.

Reklamy