Europa Polska Stolica zachwyca

Poczuj się jak nad morzem…

Poczuj się jak nad morzem, tuż koło Warszawy. O walorach wypoczynku, rehabilitacji i warunkach organizacji różnorodnych imprez u konstancińskich wód rozmawiamy z Moniką Wolny, Dyrektorem Hoteli i Gastronomii Uzdrowiska Konstancin Zdrój S.A.

Moda na Mazowsze (MnM) Tężnie solankowe w malowniczym parku, szemrzącą delikatnie Jeziorkę, piękne wille w ogrodach. Znamy, i – przynajmniej my, warszawiacy – korzystamy z uroków Konstancina od ponad stu lat. Co kryje się współcześnie za hasłem „Poczuj się jak nad morzem tuż koło Warszawy”?

Monika Wolny (MW) Konstancin jest jedynym na Mazowszu miastem-uzdrowiskiem. W przepięknej okolicy, z żywą historią i doskonałą lokalizacją, zwłaszcza ze stołecznej perspektywy, bo przecież leży u południowych bram Warszawy. Równie przyjemnie się tutaj żyje, jak okazjonalnie spaceruje, na przykład w weekendy. Kluczowe jednak znaczenie ma Uzdrowisko Konstancin. Świadczymy usługi zdrowotne na najwyższym poziomie, a dzięki bogatemu zapleczu hotelowo-restauracyjnemu, nasza oferta dostępna jest dla gości z całego kraju. Wszystkie obiekty kompleksu zdrowotno-rehabilitacyjnego wznoszą się nieopodal słynnych tężni. Centrum Terapii Narządu Ruchu „Biały Dom”, szpitale Rehabilitacji Kardiologicznej i Rehabilitacji Neurologicznej, Hotel „Konstancja” z Restauracją „Konstancja” oraz najmłodsze nasze dziecko – otwarty w 2016 roku Hotel Eva Park Life & SPA z Restauracją „Przedwiośnie”. Nasz slogan przypomina, że o każdej porze roku można się w Konstancinie zrelaksować, odzyskać zdrowie, siły i energię, w nie mniejszym stopniu niż podczas letniego urlopu na wymarzonej nadmorskiej plaży.

MnM Co oferujecie gościom?

MW Uzdrowisko znane jest z szerokiego wachlarza zabiegów leczniczych i rehabilitacji narządów ruchu, układu neurologicznego i kardiologicznego. Oferujemy szeroki wybór naturalnych metod leczenia i profilaktyki zdrowotnej. Natomiast Eva Park Life & SPA poszerza naszą propozycję o najwyższej jakości usługi SPA i wszechstronne zabiegi z zakresu odnowy biologicznej. W 14 gabinetach prowadzimy tam różnorodne zabiegi, w tym upiększające i masaże. Naszemu obiektowi przyświeca filozofia „life and spa”, a wszelkie czynności pielęgnacyjne wspomagają zarówno zdrowie, jak i ogólny dobrostan. Klientom zapewniamy profesjonalną opiekę, bieżący monitoring i wsparcie lekarzy, fizjoterapeutów i kosmetologów. Nasz kompleks jest na tyle wszechstronny, że równie dobrze jak do celów leczniczych, rehabilitacyjnych, czy profilaktycznych, nadaje się na wypad we dwoje, organizację szkoleń czy imprez integracyjnych dla firm (w grupach do 50 osób). Dysponujemy atrakcyjnym zapleczem konferencyjnym, z którego jesteśmy tym bardziej dumni, że Konstancin jest jedynym miejscem w Polsce, w którym podczas przerwy w konferencji można odbyć relaksującą sesję inhalacji solanką w pobliskiej tężni. Albo wykąpać w jedynym na Mazowszu basenie mineralno-solankowym. Jest zasilany z własnego, naturalnego źródła solanki, bijącej na głębokości 1750 m. Ba, w czerwcu b.r. uruchomiliśmy ponownie Café Beza. Na skraju parku zdrojowego. Uwielbiam tam pić kawę i jeść pyszne ciastka, delektując się urokami otoczenia. Ale można tam znacznie więcej, gdyż kawiarnia jest świetnym lokum na konferencję prasową, czy promocję dowolnego produktu. Nowa, designerska, wkomponowana w naturalne, tworzy niepowtarzalny klimat różnych imprez.

MnM Żyjemy coraz dłużej i po okresie aktywności zawodowej mamy więcej niż nasi przodkowie czasu na relaks, a nierzadko potrzebujemy odnowy by w pełni cieszyć się życiem. Jak w waszej ofercie rozkładają się propozycje dla różnych grup klientów?

MW Nie zapominamy o nikim, najlepszy dowód, że nasze obiekty są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. A wystarczy zajrzeć do oferowanych pakietów, by zauważyć jak są zróżnicowane. Weźmy na przykład „Pakiet Jesień”, który może się spodobać każdemu z naszych gości, niezależnie od wieku. 3 dni w cenie od 499 zł od osoby, a w tym 2 noclegi w komfortowo wyposażonym pokoju, wykwintne śniadania bufetowe i kolacje w stylu Vitalnym, okłady parafinowe na dłonie, niedzielny marszobieg po Parku Zdrojowym, karnet na codzienne wejście do tężni, nieograniczone możliwości korzystania z Parku Solankowego z basenem, jacuzzi z solanką i z wodą słodką oraz z saun – suchej i parowej. Pragnę zwrócić też uwagę na ofertę „Białego Domu” skierowaną specjalnie do seniorów, którym oferujemy konsultacje specjalistów, pomoc i zabiegi rehabilitacyjne. Każdorazowo warunki pobytu dopasowujemy indywidualnie, uwzględniając potrzeby i oczekiwania konkretnego klienta.

MnM Żyjemy w czasach, w których bardzo dużo uwagi poświęca się nie tylko genius locci, ale również rozkoszom stołu, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowej diety. Czym w zakresie gastronomii zaskoczy swoich gości Uzdrowisko Konstancin?

MW Strzał w dziesiątkę. Ta sprawa leży nam od dawna na sercu. A odpowiedzią na wyzwania współczesności jest opracowanie i wdrożenie nowej koncepcji gastronomicznej i technologicznej. Za zmianę wizerunku żywienia w Uzdrowisku oraz w należących do niego szpitalach rehabilitacyjnych odpowiada nasz kreatywny Szef kuchni, Łukasz Konik. Świetny organizator, znany ze swoich zamiłowań do kuchni molekularnej, polskiej i francuskiej. On naprawdę zmienia oblicze naszej kuchni uzdrowiskowej i standardy szpitalnego żywienia, opierając się na wyselekcjonowanych produktach z ekologicznych upraw i hodowli. Ale o tym nie ma co opowiadać. Tego trzeba spróbować. Zapraszam wszystkich do Uzdrowiska Konstancin Zdrój. Już teraz, jesienią!

MnM Dziękujemy bardzo za rozmowę. I zwracamy uwagę, że z ofertą Uzdrowiska Konstancin Zdrój S.A. można się zapoznać na stronach: www.uzdrowisko-konstancin.pl oraz www.evapark.pl.


Rozmowa opublikowana w magazynie Moda na Mazowsze jesienią 2016 (–> PDF).
Poniżej film z Youtube produkcji Mortvideo, zatytułowany „Uzdrowisko Konstancin-Zdrój”.

0 komentarzy dotyczących “Poczuj się jak nad morzem…

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: