Europa Polska Stolica zachwyca

Plac Europejski – przestrzeń roku 2016

Warsaw Spire jest ozdobą Woli i nowego akcentu tej stołecznej dzielnicy – Placu Europejskiego. Jego dominantą jest prawdziwy Skyscraper, na wskroś nowoczesny drapacz chmur wysokości 220 m.

Warsaw Spire to tak na prawdę kompleks trzech biurowców o imponującej łącznej powierzchni pomieszczeń 100 tys. m2. Centralnemu drapaczowi chmur towarzyszą bowiem dwa mniejsze, symetrycznie usytuowane w stosunku do niego budynki.

Warsaw Spire jest nieco odsunięty od skupiska otaczających PKiN wieżowców warszawskiego Manhattanu, fot. Paweł Wroński
Warsaw Spire jest nieco odsunięty od skupiska otaczających PKiN wieżowców warszawskiego Manhattanu, fot. Paweł Wroński

Towarzystwo Urbanistów Polskich uznało warszawski Plac Europejski za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce 2016 roku, przyznając nagrodę w kategorii „Nowo wykreowana miejska przestrzeń publiczna”. W uzasadnieniu werdyktu jury z września 2016, czytamy: „Nagrodę przyznano za kompleksową realizację przestrzeni publicznej w centrum miasta o wyróżniającym się poziomie funkcjonalności i wysokich walorach artystycznych. Uwagę zwraca fakt realizacji całości przedsięwzięcia przez inwestora prywatnego oraz dobra koordynacja pracy poszczególnych specjalistów.” (www.tup.org.pl).

Warsaw Spire - 220 m wysokości (z iglicą) i w dzień, taki jak ten, rzeczywiście tonie w chmurach, fot. Paweł Wroński
Warsaw Spire – 220 m wysokości (z iglicą) i w dzień, taki jak ten, rzeczywiście tonie w chmurach, fot. Paweł Wroński

Przed budynkami Warsaw Spire posadzono sprowadzone ze szkółki w Niemczech błotne cypryśniki, glediczje i metasekwoje. Łącznie 140 drzewek, pośród których szemrze woda. W zaaranżowanym misternie strumyku z kaskadami, sadzawce i fontannach.

Warsaw Spire przy Placu Europejskim w Warszawie. Kompleks tworzą trzy budynki o imponującej łącznej powierzchni pomieszczeń 100 tys. m2. Fot. Paweł Wroński
Warsaw Spire przy Placu Europejskim w Warszawie. Kompleks tworzą trzy budynki o imponującej łącznej powierzchni pomieszczeń 100 tys. m2. Fot. Paweł Wroński

Pod numerem 4 działa STIXX. Elegancka restauracja, a zarazem idealne miejsce spotkań, czego dowiedli choćby Szwajcarzy, prezentując, w jednej z undergroundowych sal, nowości na sezon zimowy 2016/2017.


warszawska-syrenka_72dpiINFO
Warsaw Spire: www.warsawspire.pl
Plac Europejski: www.facebook.com/PlacEuropejski/
STIXX Bar & Grill: www.stixx.pl

1 komentarz dotyczący “Plac Europejski – przestrzeń roku 2016

  1. Pingback: Za drinki i dziewczynki – Paweł Wroński

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: