Pan Ziółko kończy sezon

Piotr Rutkowski, znany jako „Pan Ziółko” jest bez wątpienia jedną z najbarwniejszych postaci z targowiska w Falenicy. Znaną i cenioną zasłużenie!

Pan Ziółko żegna się z klientami - do wiosny, fot. Paweł Wroński
Pan Ziółko żegna się z klientami – do wiosny, fot. Paweł Wroński

Na stoisku, w dzień targowy, takie były dziś rozmowy: „Hanka bierz ile udźwigniesz, będziemy zamrażać!”. Wojna idzie, czy co?! Gorzej! Winter is coming, i właśnie dlatego, dziś, w ostatnią sobotę listopada Pan Ziółko pożegnał się z klientami.

Pożegnalny bukiet od Pana Ziółko, fot. & GIF: Paweł Wroński
Pożegnalny bukiet z pora, fot. & GIF: Paweł Wroński

Karmił lubczykiem, poił pigwówką zrobioną przez małżonkę (dopóki się nie skończyła), i częstował warzywami, które grillował Pan Stanisław, prowadzący po sąsiedzku stoisko z mięsem. Pan Stanisław, mistrz, przyszedł też w sukurs gdy żonina nalewka się u Pana Ziółko wyczerpała. Coś tam krzyknął, ręką machnął, i… pojawiła się buteleczka. „Zawsze jakaś się znajdzie”– skonkludował.

Zakończenie sezonu bardzo dobre, ale jednak zakończenie. A, że na przyrodę nie ma mocnych, dziękujemy, zamrażamy – marchewki, pietruszki, co się tylko da… I czekamy wiosny!

Pan Ziółko żegna się z klientami - do wiosny, fot. Paweł Wroński
Pan Ziółko żegna się z klientami – do wiosny, fot. Paweł Wroński

warszawska-syrenka_72dpilogo-pana-ziolkoINFO
Pan (i Pani) Ziółko w internecie: www.facebook.com/gospodarstwopanziolko/ oraz www.lokalnazywnosc.pl/pan-ziolko-gospodarstwo-rolne

Reklamy