Europa Polska Stolica zachwyca

Czy rok 2017 będzie równie pomyślny?

Wszystko wskazuje na to, że rok 2016 był pomyślny dla organizatorów wyjazdów turystycznych z Polski. Czy powtórzą sukces w nadchodzącym? Debatę z udziałem polityków, urzędników i touroperatorów, przygotowaną pod auspicjami dziennika „Rzeczpospolita” poprowadził na TT Warsaw Filip Frydrykiewicz.

Jednak ani optymistyczne sygnały na przyszłość, ani dobre wskaźniki roku mijającego, przedstawione przez Andrzeja Betleja (Instytut Badań Ruchu Turystycznego TravelData), nie rozwiały troski uczestników konferencji. O to jaki wpływ na wyniki ekonomiczne i pracę touroperatorów oraz agentów, będzie mieć Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wprowadzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. 30 zł od każdego uczestnika wyjazdu – to kwota, jaką biura będą zobowiązane przelewać na rzecz Funduszu już od grudnia bieżącego roku.

Fundusz jest kontrowersyjnym elementem kompleksowej przebudowy systemu zabezpieczeń finansowych na wypadek niewypłacalności biur podróży. Podjęte przez rząd prace wynikają z konieczności wdrożenia do naszego systemu prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2015/2302 z 25 listopada 2015 r. w sprawie imprez turystycznych i powiązanych usług turystycznych (Dz.Urz. UE z 2015 r. L 326, s. 1).

Przepisy o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym są niejasne, a sposób ich wprowadzania – żenujący – mówili touroperatorzy podczas konferencji zorganizowanej przez Turystykę.rp.pl” [cytat za www.rp.pl].

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Migawki z konferencji (© Paweł Wroński); 20 zdjęć zostało wykorzystanych jako ilustracja materiału „Rzeczpospolitej”, zatytułowanego „Nerwowo wokół Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego”: www.rp.pl l/lub http://turystyka.rp.pl/, publikowanego dnia 29 listopada 2016.


INFO
Więcej o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym w turystycznym portalu branżowym Rzeczpospolitej: www.turystyka.rp.pl
Wyniki badań rynku turystycznego na stronach Ministerstwa SiT: www.msport.gov.pl

0 komentarzy dotyczących “Czy rok 2017 będzie równie pomyślny?

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: