W Druskiennikach dla relaksu

Kurort Druskienniki rozsiadł się na prawym brzegu Niemna w XIX wieku. W XXI powstał tu jeden z największych Aquaparków w Europie, a na lewym brzegu wyrosła nowoczesna hala ze sztucznym narciarskim stokiem. W 2015 roku, oba brzegi połączyła kolej linowa.

Młodzież z centralnej i północno wschodniej Polski zwróciła uwagę na litewski kurort zaraz po otwarciu Snow Areny. To najbliższy tych części Polski stok ze sztucznym śniegiem. Koszty pobytu i dojazd w Warszawy kształtują się na podobnym poziomie jak weekendu w Białce. Dla mieszkańców Trójmiasta czy Białegostoku to bez porównania bliżej. Sztuczny śnieg pozwala wybrać się na deskę poza sezonem zimowym. Wypad jest tym ciekawszy, że po zejściu ze stoku, można się zanurzyć w basenach Aquaparku lub poszaleć na naprawdę dużych zjeżdżalniach, potem zaś odwiedzić którąś z miejscowych knajpek, pograć w kręgle, a wreszcie zabawić się w nocnym klubie. Nie mówiąc o przejażdżce gondolową kolejką. Taką jak w górach, ale z widokiem na dolinę Niemna.

Na świecie jest około 50 ośrodków sportów zimowych pod dachem, z czego 30 zainstalowano jak dotąd w Europie. Druskiennicką Snow Arenę, ze względu na wielkość i rozwiązania techniczne zalicza się do pięciu najlepszych.

 


top_logo_resized_pl-plDruskienniki: www.info.druskininkai.lt oraz www.facebook.com
Snow Arena: www.snowarena.lt
Aquapark: www.akvapark.lt
Kolej linowa w Druskiennikach: www.lynukelias.lt

Reklamy

Jedna myśl w temacie “W Druskiennikach dla relaksu

Możliwość komentowania jest wyłączona.