Europa Litwa Obrazki z podróży po Litwie

W Druskiennikach dla relaksu

Kurort Druskienniki rozsiadł się na prawym brzegu Niemna w XIX wieku. W XXI powstał tu jeden z największych Aquaparków w Europie, a na lewym brzegu wyrosła nowoczesna hala ze sztucznym narciarskim stokiem. W 2015 roku, oba brzegi połączyła kolej linowa.

Młodzież z centralnej i północno wschodniej Polski zwróciła uwagę na litewski kurort zaraz po otwarciu Snow Areny. To najbliższy tych części Polski stok ze sztucznym śniegiem. Koszty pobytu i dojazd w Warszawy kształtują się na podobnym poziomie jak weekendu w Białce. Dla mieszkańców Trójmiasta czy Białegostoku to bez porównania bliżej. Sztuczny śnieg pozwala wybrać się na deskę poza sezonem zimowym. Wypad jest tym ciekawszy, że po zejściu ze stoku, można się zanurzyć w basenach Aquaparku lub poszaleć na naprawdę dużych zjeżdżalniach, potem zaś odwiedzić którąś z miejscowych knajpek, pograć w kręgle, a wreszcie zabawić się w nocnym klubie. Nie mówiąc o przejażdżce gondolową kolejką. Taką jak w górach, ale z widokiem na dolinę Niemna.

Na świecie jest około 50 ośrodków sportów zimowych pod dachem, z czego 30 zainstalowano jak dotąd w Europie. Druskiennicką Snow Arenę, ze względu na wielkość i rozwiązania techniczne zalicza się do pięciu najlepszych.

 


top_logo_resized_pl-plDruskienniki: www.info.druskininkai.lt oraz www.facebook.com
Snow Arena: www.snowarena.lt
Aquapark: www.akvapark.lt
Kolej linowa w Druskiennikach: www.lynukelias.lt

1 komentarz dotyczący “W Druskiennikach dla relaksu

  1. Pingback: „Jodła” z bursztynową komnatą – Paweł Wroński

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: