Europa Jest takie miejsce... Polska Stolica zachwyca

Do czego może służyć chrupka?

Pytanie o możliwości wykorzystania kukurydzianej chrupki brzmi jak z testu na elastyczność myślenia. To jednak nie test, ale gotowa już odpowiedź.

Moja koleżanka, neurologopeda Edyta Trębicka używa chrupek od lat – z powodzeniem! Opracowane przez nią ćwiczenia usprawniają mięśnie języka, twarzy, żuchw i warg, a gimnastykując aparat mowy, przynoszą dzieciom jeszcze mnóstwo innych korzyści (o czym wkrótce). Nie są przy tym ani przykre dla dzieci, ani męczące. Wykonują więc je chętnie nawet najmłodsi, zjadając przy okazji kilka chrupek… ze smakiem.

Z połączenia długoletniej praktyki Edyty z moim zamiłowaniem do fotografii, powstały pierwsze, skromne materiały o niepozornej chrupce i jej poważnej roli w usprawnianiu aparatu mowy. Bohaterami filmów i slajdowiska z instruktażem autorki koncepcji, są dzieci. Materiały powstały bowiem podczas logopedycznych zajęć w OPP1 Jordanek (Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 na warszawskim Grochowie).

Pakiet dostępny jest na stronie, kanale filmowym Youtube i fanpage’u Jordanka. Są w nim: wprowadzenie do ćwiczeń z chrupką z instruktażem Edyty oraz krótkie filmy z codziennych zajęć prowadzonych przez nią z grupą 3-latków oraz z indywidualnej terapii z 7-latkiem.


logotyp-opp1Strona OPP1 Jordanek: www.opp1.waw.pl
Fanpage placówki na: www.facebook.com
‚Logopedia’ na filmowym kanale Jordanka: www.youtube.com

0 komentarzy dotyczących “Do czego może służyć chrupka?

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: