Europa Polska Stolica zachwyca

Wedlowski mural przy Ząbkowskiej

Wschodnią ścianę kamienicy na rogu Targowej i Ząbkowskiej ozdobiono malowidłem, ponoć największym w Europie. Zaraz jednak po jego pojawieniu się, wybuchł gorący spór o to czy jest to dzieło reklamowe, czy nie.

Chyba niepotrzebnie, bo malowidło jest całkiem udane, a ponadto przedstawia kawałek naszej historii. Słodki, a więc tym bardziej rzadki, a nawet potrzebny. Oburzenia, że jest tam logo warszawskich zakładów cukierniczych, więc jest to zwykła reklama – nie rozumiem. Mało mamy marek, którymi moglibyśmy się poszczycić. Marka Wedel do takich należy, więc po co ukrywać jej logo?! Mural przedstawia scenkę z 1936 r., kiedy to znany warszawski cukiernik, Jan Wedel wpadł na pomysł receptury Ptasiego Mleczka.

Wedlowskie Ptasie Mleczko – bodaj najpopularniejsze, bo o smaku waniliowym, fot. Paweł Wroński

Stara prawda głosi, że dobry produkt reklamuje się sam. A zyski ze sprzedaży Ptasiego Mleczka w Polsce sięgają każdego roku setek milionów złotych. W 2013 było ono trzecią pod względem siły marką na naszym rynku (według: Brand Asset Valuator).

Warszawa, róg Ząbkowskiej i Targowej, – murale na ścianie praskiej kamienicy, fot. Paweł Wroński

Spór przedstawiono na łamach www.metrowarszawa.gazeta.pl w wyd. z 7 grudnia 2016.

Ptasie Mleczko, fot. Paweł Wroński

Dzieje marki E. Wedel, od założenia firmy przez Karola Wedla w 1851 r. po czasy współczesne na stronach firmy: www.wedel.pl
Historia znaku towarowego ‚ptasie mleczko’: www.znakitowarowe-blog.pl

Reklamy
%d blogerów lubi to: