Europa Litwa Polska

Litwa zaprasza na Road Show, i z wizytą

Na Litwę ciągną nas w równej mierze sentymenty, co walory kultury i krajobrazu. Nie bez znaczenia jest także niewielki, łatwy do pokonania dystans. W efekcie modnym trendem staje się weekend na Litwie. A że atrakcji wystarczy również na dłuższy pobyt, Litwini chcą nas przekonać w kwietniu 2017 – w Katowicach, we Wrocławiu i w Łodzi.

Oprócz wspaniałych zabytków Wilna i Kowna, które częstokroć są także pomnikami naszej historii i kultury, na czoło litewskich atrakcji wysuwają się uzdrowiska. Wprawdzie najczęściej słyszymy o Druskiennikach, ale są jeszcze inne, choćby usytuowane w wielkim zakolu Niemna Birsztany, czy mniej znane w Polsce Jeziorosy. Nie mniej atrakcyjne jest wybrzeże Bałtyku, wzdłuż którego biegnie Szlak Bursztynowy.

Te i inne atrakcje, przedstawicielom polskiej branży turystycznej, mediom i litewskim społecznościom w Polsce, przedstawią podczas kwietniowego Road Show specjaliści z Państwowego Departamentu Turystyki przy litewskim Ministerstwie Gospodarki. Wesprą ich pracownicy centrów Informacji Turystycznej, prezentując nie tylko kluczowe obiekty dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, ale także trasy turystyczne, wydarzenia, tendencje w agroturystyce oraz bogate dziedzictwo kulinarne swojego kraju.


Imprezy promujące atuty Litwy jako turystycznego celu Polaków odbędą się:

  • 19 kwietnia 2017  o godz. 11.00 w centrum konferencyjnym hotelu „Best Western Premier Hotel”, Bytkowska 1a, Katowice
  • 20 kwietnia 2017 o godz. 11.00 w centrum konferencyjnym hotelu „Qubus Hotel Wrocław”, Św. Marii Magdaleny 2, Wrocław
  • 21 kwietnia 2017 o godz. 11.00 w centrum konferencyjnym hotelu „Hotel Ambasador Centrum Łódź”, Piłsudskiego 29, Łódź

Więcej informacji – Rolandas Girštautas: registracija@konsultacijosverslui.lt


Impreza jest częścią projektu „Prezentacja zasobów dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Litwy ważnym rynkom turystyki przyjazdowej” (Nr 05.4.1-LVPA-V-812-01-0002).

Przedsięwzięcie jest realizowane przez PDT i finansowane z Funduszy Strukturalnych UE oraz z budżetu państwa litewskiego.


Pomysł na Road Show w Polsce powstał w związku ze wzrostem naszego zainteresowania wyjazdami na Litwę. Świadczą o tym dane statystyczne, wskazujące, że liczba polskich turystów wzrosła w 2016 r. w stosunku do roku poprzedniego o 16,7%, a wpływy z tytułu naszych pobytów sięgnęły 10% kwot generowanych przez litewski sektor usług turystycznych.


0 komentarzy dotyczących “Litwa zaprasza na Road Show, i z wizytą

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: