Odrobina Nepalu na Woli

Restauracja co do idei, skromny barek co do skali, „Sagarmatha Nepal” działa na Woli od 2012 roku. Serwuje dania kuchni nepalskiej, z rodzinnych stron założycieli.

Jak piszą na swoich internetowych stronach Hom Nath i Sita Sapkota, ich restauracja powstała aby „…goście zakosztowali tradycyjnej kuchni nepalskiej. Nepal- miejsce narodzin Buddy, kraina ‚uduchowiona’, pełna hinduistycznych świątyń. To tutaj czas zatrzymał się w miejscu. Co zaś charakteryzuje kuchnię nepalską? Przede wszystkim intensywne w smaku i jakże aromatyczne przyprawy, które sprawiają, że nasze dania są wyjątkowe…”.

Nie jest to jedyny lokal z nepalską kuchnią na Woli, ale – moim zdaniem – godny uwagi. W menu doprawdy imponująca, zwłaszcza w stosunku do zajmowanej powierzchni, liczba potraw – 80! Smak zawieszony gdzieś między niebem nad Himalajami, a Indiami, rzeczywiście znakomity. Tak wnoszę ze skromnej próbki, na którą złożyły się przygotowane na gorąco: samosa – kruche pierożki nadziewane masą z ziemniaków i groszku oraz gulab jamun – smażone w głębokim oleju kulki z sera khoya zanurzone w aromatycznym i słodkim syropie z dodatkami kardamonu, szafranu i wody różanej.

Sagarmatha (Sagaramāthā fonetycznie, w zapisie सगरमाथा ) to nepalska nazwa Mount Everestu, na którego stokach w północno wschodniej części kraju rozciąga się park narodowy – wpisany na listę UNESCO Sagaramāthā Rāṣṭriya Nikuñja.


Sagarmatha Nepal i ich menu: www.sagarmathafood.com
Adres: Górczewska 17c lok. 1d (wejście od Działdowskiej)

Reklamy