FFB Stolica zachwyca

Mlecznie w Jerozolimskich

W wachlarzu wzruszeń wywołanych witryną baru mlecznego, nasz odmienny stosunek odzwierciedla granice przedziału możliwości.

Dla mnie zapach zupy mlecznej, której nie znosiłem, a jaki unosił się w powietrzu mlecznych barów, głośne siorbanie i mlaskanie klientów, zajadających się podawanymi tam ‚potrawami’, należy do najgorszych wspomnień z dzieciństwa (można po tym całkiem słusznie wnosić, że było szczęśliwe 🙂 ). Dla Edyty, która lubiła zapach zup mlecznych – całkiem przyjemnym, tym bardziej, że na odgłosy nie zwracała specjalnej uwagi.

Odrzucając zarówno zachwyty jak odrazę, wstąpiliśmy w Al. Jerozolimskich do ozdobionego sylwetkami mlecznych krów wnętrza. Dla sprawdzenia odcienia mlecznej ‚Mocy’ – Edyta wybrała naleśniki z jabłkowym nadzieniem, ja – jak zwykle – ruskie… ze skwarkami (jak należy, ze słoniny!).

Eksperyment się powiódł. Bar w Alejach Jerozolimskich (pod numerem 30), niczym oprócz nazwy nie przypomina tamtych z epoki dawno minionej (mam nadzieję, że minionej bezpowrotnie). Potrawy niczego sobie, choć, jak dla mnie, skwarki mogłyby być mocniej przyrumienione). Proste, bezpretensjonalne, w cenach – jak na Warszawę – doprawdy zachęcających. Wprawdzie w kategorii ‚do 10 zł na dwoje’ się nie zmieściliśmy, ale wejść i tak było warto.


Wegetariański bar mleczny działa od 5 października 2017 roku, jest więc jeszcze całkiem świeżym lokalem. Za pomysłem stoi twórca sieci „Mleczarnia Jerozolimska”, Kamil Hagemajer (reaktywował też swojego czasu bary Prasowy i Gdański): www.facebook.com

Powstanie lokalu anonsował m.in. portal:  http://warszawa.naszemiasto.pl/

O jednym wszakże warto pamiętać – aby skorzystać z barowego WC trzeba na pulpicie przy drzwiach wklepać kod z paragonu. Nie wyrzucajcie przedwcześnie paragonów 🙂

0 komentarzy dotyczących “Mlecznie w Jerozolimskich

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: