cały świat

Być „Perfect SPA”

Jeszcze kilkanaście lat temu wystarczyło mieć tabliczkę z magicznym skrótem SPA, by znaleźć się wśród 100 najlepszych w Polsce. Dziś to zupełnie co innego, żeby być „Perfect SPA” i znaleźć się w owej setce, trzeba naprawdę się postarać.

Tak lakonicznie przedstawiła dzieje najnowsze polskich SPA, Kasia Sołtyk, prezes spółki Semana, która wydaje magazyn Eden, prowadzący ranking. Od tylu zresztą lat, od ilu warto o SPA w ogóle w Polsce mówić. Magazyn Eden wraz ze swoim wirtualnym klonem (zakres tematyczny w sieci jest z oczywistych względów szerszy niż w drukowanej wersji magazynu), portalem SPAeden.pl patronują też konkursowi, w którym obiekty SPA & Wellenss otrzymują tytuł „Perfect SPA”. Tak dzieje się od 9 lat (od 3, z udziałem obiektów zagranicznych).

Gala, na której wręczono nagrody za 2017 rok odbyła się w przepięknych salach warszawskiego hotelu Bellotto (Pałacu Prymasowskiego). Na początek wystąpiła Kasia Kowalska z zespołem, a na koniec można było przebierać między smacznymi przystawkami i napojami w pałacowych/hotelowych podziemiach.

Kasia Kowalska z zespołem podczas koncertu otwierającego galę konkursu ‚Perfect SPA Awards 2017’, fot. Paweł Wroński

Ilekroć zdarza mi się zawitać teraz do Pałacu Prymasowskiego, przypominam sobie jak przed blisko 20 laty, używane dziś podczas różnych uroczystości zabytkowe wnętrza luksusowego hotelu zajmowały redakcje czasopism wydawanych przez ZPR. Sala Kolumnowa, w której na początku stycznia nagrodzeni przedstawiciele hoteli odebrali dyplomy z tytułami Perfect SPA, zastawiona była wtedy komputerami grafików i działu fotoedycji magazynów Podróże, Zdrowie, Żagle i kilku innych. Podłogę zaściełały niezliczone kable komputerowe, bo konserwator nie godził się, by ukryć je pod tynkami w ścianach zabytkowego pomieszczenia. Redakcje tych pism mieściły się w niemniej pięknej, choć ciut mniejszej, Sali Malinowej.

Perfect SPA Awards 2017, gala wręczenia nagród w Pałacu Prymasowskim (obecnie Hotel Bellotto) w Warszawie, fot. Paweł Wroński

Ale wróćmy do gali i SPA. Nagrody jakie otrzymują i pozycje w rankingu są efektem głosowania – Kapituły złożonej z ludzi, którzy zjawisku rozwoju balneologii w Polsce przypatrują się ze względów zawodowych (ekspertów z branży, gwiazd, bloggerów turystycznych i redaktorów magazynu Eden) oraz opinii Internautów i gości hoteli uczestniczących w konkursie.  W edycji 2017 roku, w konkursie uczestniczyło niemal 200 obiektów ze SPA, na które oddano ponad 36 tys. głosów. Kapituła, Internauci i redakcja Edenu wyróżnili łącznie 30 obiektów SPA w Polsce. Oprócz rodzimych obiektów, tytuły otrzymały 2 hotele zagraniczne: Hotel Botanico & The Oriental SPA Garden z hiszpańskiej Teneryfy, z miejscowości Santa Cruz de Tenerife (www.hotelbotanico.com) oraz Wellness Hotel Babylon z czeskiego Liberca (www.hotelbabylon.cz). Przyznano jeszcze 2 nagrody specjalne: Perfect SPA dla Wymagających ufundowaną przez Nova Group – salonowi Kandara SPA w Hotelu DoubleTree by Hilton Wrocław (www.kandara.pl) oraz Perfect SPA z Atmosferą – redakcja magazynu Eden przyznała ten tytuł Dworkowi Mechelinki w Kosakowie koło Gdyni (www.dworekmechelinki.pl) za najlepszą atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.


Zdjęcia z gali ukazały się zaraz po uroczystości w portalu organizatora: www.spaeden.pl w zakładce ‘gala perfect spa 2017- galeria zdjec’, podobnie jak długa lista nagrodzonych SPA w Polsce: www.spaeden.pl w zakładce perfect spa awards 2017.

Nic, tylko przeglądać, i… wybierać!

 


Wybór Gości – wyróżnienia przyznano w pięciu kategoriach:

Wybór Ekspertów – Kapituła przyznała tytuły w 17 kategoriach:

 1. Perfect SPA Hotel 5* / Najlepszy 5* hotel SPA: Grand Lubicz – Uzdrowisko Ustka (www.grandlubicz.pl)
 2. Perfect SPA Hotel 4* / Najlepszy 4* hotel SPA: Hotel Bania Thermal & Ski (www.hotelbania.pl)
 3. Perfect Uncategorized SPA Hotel / Najlepszy nieskategoryzowany obiekt SPA: Neptuno Resort & SPA (www.neptuno.pl)
 4. Perfect Holistic SPA Hotel / Najlepszy holistyczy Hotel SPA: Hotel Royal Baltic Luxury Boutique (www.royal-baltic.pl)
 5. Perfect Health SPA Hotel / Najlepszy uzdrowiskowy Hotel SPA: Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness (www.slonecznyzdroj.pl)
 6. Perfect Medical SPA Hotel / Najlepsze Medical SPA: Columna Medica (www.columnamedica.pl)
 7. Perfect Historic SPA Hotel / Najlepszy Historyczny hotel SPA: Hotel Zamek Ryn (www.zamekryn.pl)
 8. Perfect Family SPA Hotel / Najlepszy Hotel SPA dla rodzin: Hotel Warszawianka (www.warszawianka.pl)
 9. Perfect SPA Hotel for Adults / Najlepszy Hotel SPA dla dorosłych: Manor House SPA (www.manorhouse.pl)
 10. Perfect SPA Hotel for Active / Najlepszy Hotel SPA dla aktywnych: Hotel & Medi SPA Biały Kamień (www.bialykamien.com)
 11. Perfect City SPA Hotel / Najlepsze Miejskie SPA: Hilton Garden Inn Rzeszów – Klinika La Perla SPA (www.klinikalaperla.pl)
 12. Perfect SPA Hotel for Escape / Najlepszy Hotel SPA dla szukających odosobnienia: Heron Live Hotel (www.heron-hotel.com)
 13. Perfect SPA Hotel with Wellness Cuisine / Najlepszy Hotel SPA dla miłośników zdrowej kuchni: Afrodyta SPA & Wellness Resort (www.afrodyta-spa.pl)
 14. Perfect SPA for Business / Najlepsze SPA dla Biznesu: Haffner Business & Pleasure (www.hotelhaffner.com)
 15. Perfect Boutique SPA Hotel / Najlepszy Butikowy Hotel SPA: Grand Hotel Stamary (www.stamary.pl)
 16. Perfect New SPA Hotel / Najlepszy Nowy Hotel SPA: Radisson Blue Resort Świnoujście (www.radissonblu.com)
 17. Perfect Day SPA: Anlaya Day Spa & Medical Clinic (www.anlaya.pl)

 

SPA = sanitas per aquam (dosłownie: zdrowie przez wodę). Akronim wywodzi się także ze zwrotów typu sanus per aquam albo salus per aqua, ale są to tylko wersje łacińskiego wyrażenia, oddającego ideę leczenia albo odzyskiwania bądź podtrzymywania zdrowia dzięki wodnym kąpielom.

 

Gratulacje dla nagrodzonych i kciuki za organizatorów, aby w 2018 roku, jubileuszowa – X edycja konkursu Perfect SPA Awards, wypadła jeszcze lepiej!

Gala ‚Perfect SPA Awards 2017’, fot. Paweł Wroński

Informacje co się w dziedzinie SPA w kraju dzieje, aktualności, trendy i plany, dobre adresy polskich SPA znajdziecie także na łamach magazynu (wydawanego w cyklu 2-miesięcznym), w portalu (www.spaeden.pl) i na facebookowym fanpage’u (www.facebook.com). Zdjęcia z gali i notatki na temat nagrodzonych, zamieszczają także inne branżowe i livestyle’owe pisma, których fotografowie i dziennikarze bacznie się gali przypatrywali. Tym bardziej, że nagrody wręczały zaproszone gwiazdy znane z ekranu, mediów i estrady, m.in.: Anna Wendzikowska, Beata Tadla, Paulina Holz, Edyta Herbuś, Tomasz Ciachorowski, Aleksandra Hamkało, Beata Chmielowska-Olech, Roma Gąsiorowska, Joanna Orleańska, Lidia Popiel, a konferansjerką zajmowali się Beata Sadowska i Conrado Moreno.

Po oficjalnej części gali, trochę relaksu, a że gości było niemal 250, niestety nie w SPA ale w podziemiach Pałacu Prymasowskiego przy przystawkach i napojach, fot i animacja, Paweł Wroński

0 komentarzy dotyczących “Być „Perfect SPA”

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: