cały świat Europa Polska

27. Finał WOŚP, podsumowanie

27. Finał WOŚP odbył się 13 stycznia 2019 roku. Ostateczny efekt zbiórki ogłoszono 8 marca. Zebrana kwota oszołomiła wszystkich: 175.938.717,56. złotych !

 

175 mln 938 tys. 717 zł i 56 gr

 

Oznacza to poprawienie wyniku z roku 2018 o niemal 50 mln zł oraz – w praktyce – podwojenie kwoty zadeklarowanej 13 stycznia 2019 o godzinie 24:00 (92.143.798 zł). Warto odnotować, że 16 mln z tej puli to wynik akcji „Zapełnijmy ostatnią puszkę Pawła Adamowicza”, zainicjowanej na Facebooku przez gdańszczankę, Patrycję Krzymińską, która wykorzystując najpopularniejsze medium społecznościowe jakim jest Facebook, uczciła pamięć zamordowanego Pawła Adamowicza. Za tę kwotę, zgodnie z deklaracją Jurka Owsiaka, WOŚP zakupi nowoczesną aparaturę dla pomorskich szpitali.

W tym roku wynik ogłoszono nie jak wcześniej w Warszawie, ale właśnie w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności, by oddać hołd zamordowanemu podczas gdańskiego „Światełka do nieba”, prezydentowi nadmorskiej metropolii. Wspominając przyjaciela i wieloletniego wolontariusza WOŚP, Jurek Owsiak powiedział: „Paweł, nic nie poszło na marne, nawet jeden gram tego zdarzenia nie poszedł na marne”.

 

Na temat tegorocznego finału WOŚP w internecie pojawiło się 75 711 wątków. Dokładnie tyle razy napisano o wydarzeniu między 1 października 2018 roku a 13 stycznia 2019 (cytat za: www.blog.brand24.pl).

 


Oficjalne strony Fundacji WOŚP: www.wosp.org.pl

0 komentarzy dotyczących “27. Finał WOŚP, podsumowanie

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: