Skarbnica Sztuki Stolica zachwyca

Wernisaż wystawy Józefa Sendeckiego

Otwarcie wystawy obrazów „tenora z pędzlem i paletą” nastąpiło 21 marca 2019 roku w Galerii Skarbnicy Sztuki, przy niewielkiej, acz wiernej publiczności. Swoiste novum stanowiło to, że chociaż artysta od niemal półwiecza jest nieobecny na tym łez padole, dał głos.

Bynajmniej nie z zaświatów ale… z Youtube’a. Odtworzyliśmy bowiem pieśń „Mów do mnie jeszcze”, ze słowami Kazimierza Przerwy-Tetmajera i muzyką Napoleona Rutkowskiego, z płyty wytwórni Janus Record, nagranej najprawdopodobniej w 1913 roku. Archiwalną interpretację udało się odnaleźć (www.youtube.com)! Można jej wysłuchać tutaj: www.pawelwronski.blog.

Oto kilka pamiątkowych zdjęć z wernisażu, a poniżej film-slajdowisko, który pokazuje m.in. wkład Fundacji „Skarbnica Sztuki” w uratowanie obrazów pędzla Józefa Sendeckiego, które – tak jak jego „Primabalerina” z 1930 roku, zostały poddane gruntownej konserwacji (dokonał jej Wojciech Rosiński) i oprawione.

Primadonna Józefa Sendeckiego (1930 rok), odzyskała świetność dzięki konserwacji (odnowienia obrazów dokonał Wojciech Rosiński – wielkie brawa), fot. Paweł Wroński

Wystawę można oglądać po uprzednim umówieniu się do 11 kwietnia 2019 (tel.: +48 516 034 650). Galeria Fundacji mieści się przy ul. Działdowskiej 8A w Warszawie na Woli.


www.skarbnicasztuki.com oraz www.facebook.com

0 komentarzy dotyczących “Wernisaż wystawy Józefa Sendeckiego

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: