Stolica zachwyca

Józef Wilkoń, akty na 52. piętrze

Akt w malarstwie Józefa Wilkonia na 52. piętrze to wystawa, którą mistrz plakatu, ilustracji książkowych i fantastycznych rzeźbiarskich portretów zwierząt, zaskakuje wielbicieli swojego talentu.

Pytany skąd ten zwrot w podejmowanej dotychczas tematyce, tłumaczy dowcipnie: „chciałem pokazać, że nie zapomniałem jeszcze jak wygląda kobieta”. Co ciekawe, nowa jest nie tylko tematyka, ale także technika, bo wszystkie obrazy powstały – dosłownie – palcem na tablecie (sic!). Więcej na ten temat w niniejszym blogu, w artykule zatytułowanym „Wilkoń dostępny przez Internet” (www.pawelwronski.blog).

Wystawa aktów Józefa Wilkonia na 52. piętrze apartamntowca Złota 44 była okazją do podziwiania panoramy Warszawy, fot. i animacja GIF-a, Paweł Wroński

Akty Józefa Wilkonia można już było podziwiać w pałacu w Radziejowicach oraz w e-galerii (nowa technika, a więc konsekwentnie – nowa technologia: www.youtu.be), ale tu na 52. piętrze apartamentowca Złota 44 w Warszawie, w budynku zaprojektowanym przez Daniela Libeskinda, prezentują się – rzeczywiście – niepowtarzalnie! Widok na Warszawę tworzy przy tym oryginalne, wprost niesamowite tło. Gratulacje dla Mistrza i organizatorów wystawy.

 Poniższe zdjęcia powstały podczas wernisażu, 10 maja 2019.

Penthouse, w którym wystawiono prace Józefa Wilkonia jest nazywany perłą luksusu. Jest to bowiem 3-kondygnacyjny apartament o użytkowej powierzchni 600 m2, z którego okien (o łącznej powierzchni przeszkleń wynoszącej 195 m2), spogląda się na Warszawę z blisko 200-metrowej wysokości.

Widok na Warszawę z okien Penthouse’u zajmującego 3 kondygnacje – najwyżej położonego apartamentu w Unii Europejskiej (Złota 44 w Warszawie), fot. Paweł Wroński

Fundacja „Arka” im. Józefa Wilkonia: www.fundacjawilkonia.pl
Józef Wilkoń i jego sztuka w tym blogu: www.pawelwronski.blog


Akty Józefa Wilkonia: www.palacradziejowice.pl oraz www.weranda.pl
Złota 44 i jej twórca – Daniel Libeskind (refleksje architekta w dniu otwarcia apartamentowca, marzec 2017): www.warszawa.naszemiasto.pl

Wystawa w galerii Złota 44. Akt w malarstwie Józefa Wilkonia, fot. Paweł Wroński

Wywiad z Danielem Libeskindem: www.bryla.pl
Złota 44 (apartamenty na sprzedaż): www.zlota44.com

1 komentarz dotyczący “Józef Wilkoń, akty na 52. piętrze

  1. Pingback: Warszawa z apartamentowca Złota 44 – Paweł Wroński

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: