Europa Polska Stolica zachwyca

Warszawa z apartamentowca Złota 44

Widok na Warszawę z penthouse’u, zajmującego najwyższe kondygnacje apartamentowca Złota 44 jest doprawdy fascynujący. Pałac Kultury i Nauki znajduje się vis-á-vis, a Wisła – jak się okazuje – ma nader kręte koryto.

Widok na PKiN z 52. piętra (niemal 200 m nad ziemią) apartamentowca Złota 44, fot. Paweł Wroński

Budynek oddany do użytku w pierwszym kwartale 2017 roku jest dziełem Daniela Libeskinda, amerykańskiego architekta o polsko żydowskich korzeniach, zaliczanego dziś do światowej czołówki w branży. Inwestycję zrealizowały: spółka deweloperska BBI Development (notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych) oraz amerykański fundusz Amstar (nabywa, buduje i zarządza nieruchomościami w różnych krajach świata). Aranżacje wnętrz są dziełem londyńskiej pracowni Woods Bagot.

 

Reprezentacyjne wnętrze apartamentowca zajmuje jego trzy najwyższe kondygnacje. Tamtejszy penthouse o surowym wystroju ma imponującą powierzchnię 600 m2 i okna we wszystkich niemal kierunkach, których przeszklenia liczą łącznie 195 m2. To znakomita przestrzeń dla wystaw i prestiżowych imprez. Ciekawostką jest fakt, że budynek o wysokości niemal 200 m to najwyższy apartamentowiec w krajach UE. Inną, że wsród właścicieli luksusowych lokali przy Złotej 44 jest Robert Lewandowski (www.warszawa.wyborcza.pl). Poza szczytowym penthousem, są jeszcze dwa mniejsze usytuowane niżej oraz centrum rekreacyjne z basenem na 25. piętrze

Budynek zdobył nagrody w prestiżowym konkursie International Property Awards 2015. „Żagiel” Libeskinda uznano wówczas za Najlepszą rezydencję w Unii Europejskiej i przyznano nagrody m.in. w kategoriach: Najlepsza inwestycja mieszkaniowa oraz Najlepszy apartament.

 

W 2016 roku, gdy Robert Lewandowski, gwiazda polskiego futbolu, kupował apartament w „Żaglu” Libeskinda, średnia cena metra kwadratowego wynosiła tam 28 tys. zł. W budynku zaś, jest 287 luksusowych lokali, a między nimi, na ostatnich trzech kondygnacjach (52-54), opisany penthouse.

 

Wnętrze Penthousu na najwyższych kondygnacjach apartamentowca Złota 44 podczas wernisażu wystawy „Akty w malarstwie Józefa Wilkonia” (więcej o wystawie: www.pawelwronski.blog), fot. Paweł Wroński

Złota 44: www.zlota44.com
„Akt w malarstwie Józefa Wilkonia” (więcej o wystawie): www.pawelwronski.blog

0 komentarzy dotyczących “Warszawa z apartamentowca Złota 44

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: