Skarbnica Sztuki Stolica zachwyca

Roztańczony wernisaż Lassoty

Spotkanie z malarzem – Jerzym Lassotą i jego sztuką zorganizowane przez Fundację Skarbnica Sztuki we współpracy z Muzeum Warszawskiej Pragi, zamieniło się w luźną gawędę artysty, pełną wspomnień i reminiscencji z pierwszej dekady naszego stulecia, okresu epokowych przemian warszawskiej Pragi. Na koniec były nawet tańce, do których muzyka porwała artystę i gości wernisażu.

Ta atmosfera wynikła z konwencji wystawy, ale do powodzenia przedsięwzięcia przyczyniły się również, i to w niemałym stopniu, gawędziarski talent malarza, otwarta postawa gości oraz melodia piosenki „Wspominałem ten dzień” w wykonaniu Orkiestry z Chmielnej oraz w nowszej aranżacji – Janka Młynarskiego i jego Combo.


Z Melliny Sztuki: Jerzy Lassota, 17 maja – 14 czerwca 2019, Muzeum Warszawskiej Pragi (kurator wystawy: Anna Mizikowska; przygotowanie ze strony Fundacji „Skarbnica Sztuki”: Paweł Boguta, Zbigniew Gręziak, Paweł Wroński i inni): www.muzeumpragi.pl oraz www.skarbnicasztuki.com

0 komentarzy dotyczących “Roztańczony wernisaż Lassoty

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: