Ameryka Północna Europa Normalnie tego nie robię Polska USA

Akcja NASA, wyślij swoje imię na Marsa

Kiedy w dniu 26 sierpnia 2019 wypełniałem formularz, było już zarejestrowanych 8.800.012 imion.

NASA to wyspecjalizowana w eksploracji i badaniach kosmosu agenda rządu USA. Po rozwinięciu skrótu, nazwę National Aeronautics and Space Administration tłumaczy się na: Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. NASA odpowiada za realizację amerykańskiego programu lotów kosmicznych. Do jej największych osiągnięć zalicza się misja Apollo 11, podczas której Neil Armstrong, 21 lipca 1969 roku stanął na powierzchni Księżyca jako pierwszy w dziejach przedstawiciel homo sapiens (biografia astronauty: www.britannica.com). Astronauta skwitował swój pierwszy krok na powierzchni satelity Ziemi słynnymi słowami: To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości. W 2019 roku mija pół wieku od tamtego wydarzenia, a nowe wyzwania zaprzątają umysły naukowców i marzycieli (notka o jubileuszu w niniejszym blogu: https://pawelwronski.blog).

Odpowiedź na pytanie, kiedy człowiek wyląduje na Czerwonej Planecie jest jednak kwestią złożoną. Ciekawy opis problemu i przewidywania NASA, opublikował w październiku 2016 roku portal: www.space24.pl w artykule pod tytułem „Wyścig na Marsa. Kiedy człowiek stanie na Czerwonej Planecie?”. Oczywiście, każdy rok przynosi nowe możliwości i wizja lądowania na Marsie staje się coraz bardziej realna. Zapewne jednak nie dla mojego pokolenia. Niech więc, chociaż, poleci tam moje imię!


NASA: www.nasa.gov; mój „bilet”: www.mars.nasa.gov

0 komentarzy dotyczących “Akcja NASA, wyślij swoje imię na Marsa

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: