Stolica zachwyca

Mona Tusz przy Żółkiewskiego 3

Mural przy Żółkiewskiego 3 w Warszawie jest dziełem śląskiej artystki, która skrywa się pod pseudonimem Mona Tusz.

Mural zdobi elewację praskiej kamienicy od strony podwórza. Nie rzuca się więc zanadto w oczy, stanowiąc dla wielu osób zaskakujące odkrycie. Mnie fascynuje bodaj najbardziej to, że – mimo chłodnych barw i sennej konwencji – mural sygnowany Mona Tusz emanuje na cały zaułek, wprowadzając doń tajemniczy, baśniowy nastrój.

Pojawienie się muralu zbiegło się z odsłonięciem słynnego muralu dedykowanego Korze. Tylko, że, o ile dziełu przy Smolnej media poświęciły sporo uwagi, o tyle warszawski mural Mony Tusz wciąż spowija milczenie.

O artystce niewiele udało mi się znaleźć. Nie pisze o sobie zbyt wylewnie nawet we własnym portfolio (www.monatusz.art.pl), ani na fanpage’u (www.facebook.com/monatusz).
Notka o niej sprowadza się do kilku zdań, takich jak w portalu Fundacji Rodziny Staraków (www.starakfoundation.org): „Urodzona w Katowicach, absolwentka tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2007 roku realizuje swoje projekty na ulicach. Współorganizowała i aktywnie uczestniczyła w licznych projektach i akcjach kulturalnych, brała udział w wielu festiwalach street-artowych, prowadziła warsztaty. Poza malarstwem działa na płaszczyźnie fotoreportażu, grafiki, rzeźby i scenografii. Mieszka i pracuje na Śląsku.”.

0 komentarzy dotyczących “Mona Tusz przy Żółkiewskiego 3

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: