Skarbnica Sztuki Stolica zachwyca

III. WarsawByArt 2019, trzy dni ze sztuką

Konkretnie ze sztuką współczesną, jako że WarsawByArt to festiwal galerii sztuki współczesnej, a do tego – prezentujących głównie dzieła polskich artystów.

W dniach 20 (a nawet 19) – 22 października 2019 w Warszawie będzie więc można oglądać wystawy i uczestniczyć w wernisażach organizowanych przez 18 warszawskich instytucji kultury, w tym szereg galerii prywatnych.

Władysław Popielarczyk „Krnawał” (1977), obraz ze zbiorów Skarbnicy Sztuki, fot. Paweł Wroński

Jest wśród nich i ta, której osobiście sekunduję, czyli Skarbnica Sztuki. 22 października, czyli w ostatni dzień festiwalowy odbędzie się w galerii Fundacji, przy Działdowskiej 8A, lok. 504, wernisaż wystawy „Popielarczyk – kontynuacja”. Skąd ten tytuł? Ano, z przyczyn dwojakiego rodzaju. Po pierwsze, prace Władysława Popielarczyka Skarbnica Sztuki prezentowała już w tym roku podczas zbiorowej wystawy „Pierwsi Barbakańczycy”, zorganizowanej we współpracy z Wolskim Centrum Kultury w maju 2019 roku. Władysław Popielarczyk (1925-1987) należał bowiem do prekursorów niezależnego ruchu warszawskich artystów, którzy bez zgody ówczesnych władz wystawiali obrazy na staromiejskich murach Warszawy koło Barbakanu, a to dało asumpt do określania ich dziś wspólnym mianem Barbakańczyków. Od czasu tamtej wystawy, fundacyjna kolekcja prac malarza znacząco się poszerzyła. Po drugie, będzie to kontynuacja rodzinna, bo zostaną też wystawione prace córki mistrza – Barbary Popielarczyk-Daszewskiej oraz wnuczki – Dominiki Daszewskiej, które także ukończyły uczelnie artystyczne i oddają się sztuce.

 


Zaproszenie na 22 września 2019 o godz. 16:00, na niedzielny wernisaż w Galerii Fundacji Skarbnica Sztuki, który jest imprezą otwartą dla szerokiej publiczności – poniżej.

 


Co jeszcze można zobaczyć w ramach festiwalu i gdzie, widać doskonale na poniższej mapie, opracowanej przez organizatorów WarsawByArt 2019 oraz na ich stronach w sekcji ‘Wystawy WarsawByArt 2019’.

.

 


Skarbnica Sztuki: www.skarbnicasztuki.com
WarsawByArt 2019: www.warsawbyart.com

0 komentarzy dotyczących “III. WarsawByArt 2019, trzy dni ze sztuką

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: