Skarbnica Sztuki Stolica zachwyca

Zdzisław Lachur, grafiki na serwetkach

Skromna, należąca do Skarbnicy Sztuki kolekcja grafik na serwetkach to fascynujące spotkanie z kreską Zdzisława Lachura.

Nakreślone jakby od niechcenia, a jednak pewną ręką sceny, potwierdzają mistrzostwo artysty. Wszystkie rysunki są sygnowane. To pełnowartościowe dzieła sztuki, zrealizowane na delikatnym, jakżeż nietrwałym materiale.

Osiem z dziewięciu grafik ma wymiary prostej, kawiarnianej serwetki, tak typowej dla doby PRL – 16,5 cm x 16,5 cm. Jedna jest węższa, może przycięta – 15 cm. Papier miejscami pożółkły, czasem poplamiony – widać, że grafiki powstawały spontanicznie, w trakcie spotkań przy stoliku.


Materiał przygotowany i publikowany na stronach Fundacji Skarbnica Sztuki w październiku 2019 roku (www.skarbnicasztuki.com), na miesiąc przed planowaną wystawą malarstwa i grafiki Zdzisława Lachura, organizowaną przez Fundację w Mazowieckim Oddziale ZPAP.

Oryginały zdjęć – do wglądu na dysku Google Skarbnicy Sztuki: drive.google.com

0 komentarzy dotyczących “Zdzisław Lachur, grafiki na serwetkach

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: