Stolica zachwyca

Mózg Lubi Ruch, edycja jesienna 2019

Aktywność ruchowa i praca mózgu doskonale się uzupełniają. Najlepszym dowodem teoria względności, która wykluła się w głowie Einsteina podczas… jazdy rowerem.

„Mózg lubi ruch” to piknik dla rodzin z dziećmi, przede wszystkim w wieku 3-12 lat, gdyż w tym właśnie okresie kształtuje się ludzki umysł. My zaś, rodzice, dziadkowie, przyzwyczajeni do kojarzenia nauki ze ślęczeniem nad książkami, często nie doceniamy roli jaką aktywność fizyczna odgrywa w tym procesie. Jakżeż często tracimy przy tym czas, zdrowie i pieniądze w poradniach i klinikach, zamiast wziąwszy sprawy we własne ręce skupić się na profilaktyce. Jak to robić, pokażą specjaliści z praskich poradni psychologiczno-pedagogicznych, placówek oświatowych oraz klubów prowadzących zajęcia dla dzieci, dzieląc się swoim doświadczeniem i pomysłami. Pokażą techniki do wykorzystania w domu i na spacerach bez inwestowania w kosztowny sprzęt i zabiegi, bo do ich stosowania wystarczą z reguły najprostsze przedmioty, jakie każdy ma w domu albo wyposażenie ogólnodostępnych obiektów rekreacyjno-sportowych. Podczas pikniku będzie można wziąć udział w pokazach sportowych, mocując się w zapasach sumo, czy tańcząc przy rytmicznej muzyce capoeiry. Specjaliści z różnych dziedzin udzielą bezpłatnie porad i konsultacji.

Jesienią 2019 roku, podczas VI edycji zaprezentujemy kilka nowości. Przede wszystkim znakomitą grę rodzinną (zespołową) – Kukudziurę, Frisbee z myślą o grze w gronie najbliższych oraz Klingoringo – pomysł na zabawę zręcznościową.

 

Pomysł zorganizowania pikniku pod hasłem „Mózg lubi ruch” narodził się w 2015 roku, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 16 na Pradze Południe. W październiku 2018 roku bawiliśmy się razem po raz piąty, a w listopadzie tego samego roku dołączyła do nas Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 9, i po raz pierwszy na Ochocie odbył się piknik rodzinny. Co najważniejsze pod tą samą nazwą i logo, zaprojektowanym przez plastyczkę z OPP1 Jordanek, Małgosię Bockenheim. Tym samym, impreza wykroczyła poza granice dzielnicy. Jeśli zostanie powtórzony oraz podchwycą go inne dzielnice, „Mózg lubi ruch” stanie się wydarzeniem ogólnomiejskim.

 

Udział w pikniku ma sens, bo bawiąc się z dziećmi wspomagamy ich prawidłowy rozwój, zacieśniając jednocześnie emocjonalne więzi w rodzinie. Jeśli przyjmiemy tę strategię, urzeczywistni się motto imprezy: Profilaktyka to nasza taktyka!

19 października 2019, w godz. 10:00 – 14:00
Hala OSIR, Siennicka 40

Impreza non-profit; wstęp bezpłatny!


Strony pikniku: www.mozglubiruch.euinformacje także na FB-fanpage’u najaktywniejszego spośród organizatorów, OPP1 Jordanek: www.facebook.com

2 komentarze dotyczące “Mózg Lubi Ruch, edycja jesienna 2019

  1. Echa pikniku „Mózg lubi ruch” (c.d.). Film z występów taneczno akrobatyczno muzycznych przygotowanych przez OPP3: http://www.youtu.be (można obejrzeć także na fanpage’u Jordanka: http://www.facebook.com/opp1jordanek)

    Polubienie

  2. Echa pikniku. Na początek – nagroda dla autorki logo imprezy „Mózg lubi ruch”: http://www.youtu.be albo na fanpage’u Jordanka: http://www.facebook.com/opp1jordanek/

    Polubienie

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: