Żyjemy w świecie aplikacji. Ma to, rzecz jasna, zarówno złe i jak dobre strony. Złe nie są tematem wpisu. A dobre… oceńcie sami 🙂 Otóż, trafiłem właśnie na aplikację Skiresort.info.
Być może są lepsze od niej, ale przy tej, od razu, na samym początku, doznałem wzruszenia. Po potwierdzeniu, że może śledzić moją lokalizację, gdy jej używam, pod hasłem „Nearby” pokazała mi naszą warszawską, szczęśliwicką górkę. Ba, z opisem, położeniem, długością i deniwelacją trasy zjazdowej – bomba.
O innych właściwościach aplikacji opowiem na przykładzie Ischgl/Samnaun ośrodka rozsiadłego okrakiem na granicy austriacko szwajcarskiej, nazywanego Silvretta Arena. Już na pierwszym ekranie pojawiają się podstawowe dane: wysokość na jakiej zbiegają trasy 1.377 m-2.872 m, i to z deniwelacją (ktoś dokonał działania matematycznego, i wyszło mu 1.495 m) oraz miejscowości, z których wyciągi ośrodka są dostępne. Na tym ekranie są też wejścia do standardowych pozycji aplikacji, a wygląda on tak – patrz zdjęcie poniżej.

Poniżej film, który można obejrzeć za pośrednictwem tej aplikacji zatytułowany „Drohnen Snowupdate” (film nakręcono 30 grudnia 2019).
Na kolejnym ekranie pojawia się to co – przynajmniej dla mnie ma kluczowe znaczenie – mapa tras, którą można powiększać. Jest na co popatrzeć, bo Ischgl/Samnaun oferuje 239 km ratrakowanych tras (sic!) oraz 15 km tras z dziewiczym śniegiem.

Na dodatkowym ekranie można obejrzeć jaki rodzaj tras dominuje – jak widać na zdjęciu poniżej – trasy czerwone, czyli średniotrudne o łącznej długości 143 km co stanowi 60% nartostrad Silvretta Areny.

Potem jest ekran pełen gwiazdeczek z oceną ośrodka pod kątem szeregu kryteriów, jakiej dokonali twórcy aplikacji z portalu Skiresort.info oraz link do portalu, gdzie można znaleźć szczegóły.

Kolejny ekran prezentuje aktualne informacje o ośrodku, poczynając od dat sezonu narciarskiego, przez grubość pokrywy śnieżnej, po dane dotyczące tras zjazdowych, zimowych szlaków pieszych etc., czyli podstawową informację typu „w co się bawić”.

Potem przychodzi czas na pogodę, było nie było – warunek bezpiecznego i przyjemnego aktywnego wypoczynku, godziny wschodu i zachodu słońca – też ważne jeśli chcemy w pełni, a do tego rozsądnie, wykorzystać dzień.
Potem zaś przychodzi czas na „reality show” – podgląd warunków na trasach z zamontowanych w ośrodku kamer, na następnym ekranie – opis infrastruktury noclegowej oraz na ostatnim z podstawowych screenów – zachęta do odwiedzenia innych ośrodków, począwszy od sąsiadów.



Z każdego ekranu można się wycofać, menu na dole pozwala na zabawę aplikacją i poszukiwanie pożądanych informacji z każdego poziomu – ogólnie rzecz biorąc – dobra robota na platformy Android i iOs. Aplikcja jest bezpłatna.
The Best Ski Resorts in The World (subiektywny, poszerzany sukcesywnie wybór twórców): www.thebestskiresorts.info/ischgl
Godny polecenia portal pogodowy (na przykładzie Ischgl): www.snow-forecast.com
Strony domowe Ischgl: www.ischgl.com
Aplikacja pod auspicjami portalu: www.skiresort.de (fanpage na: www.facebook.com)
0 komentarzy dotyczących “Ischgl w świecie aplikacji”