Żyjemy w świecie aplikacji. Ma to, rzecz jasna, zarówno złe i jak dobre strony. Złe nie są tematem wpisu. A dobre… oceńcie sami 🙂 Otóż, trafiłem właśnie na aplikację Skiresort.info.

Być może są lepsze od niej, ale przy tej, od razu, na samym początku, doznałem wzruszenia. Po potwierdzeniu, że może śledzić moją lokalizację, gdy jej używam, pod hasłem „Nearby” pokazała mi naszą warszawską, szczęśliwicką górkę. Ba, z opisem, położeniem, długością i deniwelacją trasy zjazdowej – bomba.

O innych właściwościach aplikacji opowiem na przykładzie Ischgl/Samnaun ośrodka rozsiadłego okrakiem na granicy austriacko szwajcarskiej, nazywanego Silvretta Arena. Już na pierwszym ekranie pojawiają się podstawowe dane: wysokość na jakiej zbiegają trasy 1.377 m-2.872 m, i to z deniwelacją (ktoś dokonał działania matematycznego, i wyszło mu 1.495 m) oraz miejscowości, z których wyciągi ośrodka są dostępne. Na tym ekranie są też wejścia do standardowych pozycji aplikacji, a wygląda on tak – patrz zdjęcie poniżej.

Ekran początkowy pożądanego ośrodka, (zrzut ekranu aplikacji)

Poniżej film, który można obejrzeć za pośrednictwem tej aplikacji zatytułowany „Drohnen Snowupdate” (film nakręcono 30 grudnia 2019).

Na kolejnym ekranie pojawia się to co – przynajmniej dla mnie ma kluczowe znaczenie – mapa tras, którą można powiększać. Jest na co popatrzeć, bo Ischgl/Samnaun oferuje 239 km ratrakowanych tras (sic!) oraz 15 km tras z dziewiczym śniegiem.

Mapa tras ośrodka Ischgl/Samnaun (zrzut ekranu aplikacji)

Na dodatkowym ekranie można obejrzeć jaki rodzaj tras dominuje – jak widać na zdjęciu poniżej – trasy czerwone, czyli średniotrudne o łącznej długości 143 km co stanowi 60% nartostrad Silvretta Areny.

Rodzaje tras w ośrodku (zrzut ekranu aplikacji)

Potem jest ekran pełen gwiazdeczek z oceną ośrodka pod kątem szeregu kryteriów, jakiej dokonali twórcy aplikacji z portalu Skiresort.info oraz link do portalu, gdzie można znaleźć szczegóły.

Każdy z ośrodków prezentowanych w portalu może otrzymać maksymalnie 5 gwiazdek w ramach każdego z kryteriów (zrzut ekranu aplikacji)

Kolejny ekran prezentuje aktualne informacje o ośrodku, poczynając od dat sezonu narciarskiego, przez grubość pokrywy śnieżnej, po dane dotyczące tras zjazdowych, zimowych szlaków pieszych etc., czyli podstawową informację typu „w co się bawić”.

Wszelkie przydatne informacje o ośrodku (zrzut ekranu aplikacji)

Potem przychodzi czas na pogodę, było nie było – warunek bezpiecznego i przyjemnego aktywnego wypoczynku, godziny wschodu i zachodu słońca – też ważne jeśli chcemy w pełni, a do tego rozsądnie, wykorzystać dzień.

Potem zaś przychodzi czas na „reality show” – podgląd warunków na trasach z zamontowanych w ośrodku kamer, na następnym ekranie – opis infrastruktury noclegowej oraz na ostatnim z podstawowych screenów – zachęta do odwiedzenia innych ośrodków, począwszy od sąsiadów.

Podgląd z zamontowanych w ośrodku kamer (zrzut z ekranu aplikacji)
Zakwaterowanie – opis infrastruktury noclegowej ze zdjęciami obiektów i lokalizacją w stosunku do wyciągów (zrzut ekranu aplikacji)
Inne ośrodki narciarskie (zrzut ekranu aplikacji)

Z każdego ekranu można się wycofać, menu na dole pozwala na zabawę aplikacją i poszukiwanie pożądanych informacji z każdego poziomu – ogólnie rzecz biorąc – dobra robota na platformy Android i iOs. Aplikcja jest bezpłatna.


The Best Ski Resorts in The World (subiektywny, poszerzany sukcesywnie wybór twórców): www.thebestskiresorts.info/ischgl
Godny polecenia portal pogodowy (na przykładzie Ischgl): www.snow-forecast.com
Strony domowe Ischgl: www.ischgl.com


Aplikacja pod auspicjami portalu: www.skiresort.de (fanpage na: www.facebook.com)

0 komentarzy dotyczących “Ischgl w świecie aplikacji

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: