Europa Niemcy

„Chill to Thrill” nad Bałtykiem

Największy w Niemczech, wciąż zaskakujący gości nowymi instalacjami, obsypywany nagrodami świat rodzinnego wypoczynku i rozrywki – Hansa Park, rozsiadł się na nadbałtyckich plażach na północ od Lubeki, w Sierksdorf.

Tu, gdzie przed wiekami słowiańscy Wagrowie toczyli boje z germańskimi Nordalbingami, szaloną zabawę zapewnia dziś 7 niezwykle pomysłowych rollercoasterów oraz liczne strefy przygody nawiązujące scenariuszami i scenografią do sag, mitów i legend nadbałtyckich ludów oraz do tradycji hanzeatyckich. Nie brak też kin, restauracji i prozaicznych parkowych urządzeń – karuzeli, tuneli, zjeżdżalni… Nieopodal zaś szumi morze i rozciągają się złociste, piaszczyste plaże Zatoki Lubeckiej (Lübecker Bucht). Wszystko pomyślane jest tak, aby zarówno najmłodsi goście, jak ich starsze rodzeństwo oraz dorośli, świetnie się tu czuli i wypoczywali dobrze bawiąc. Łącznie, na obszarze 46 ha Hansa Park oferuje ponad 125 atrakcji. Gospodarze charakteryzują je krótko – „von Chill bis Thrill”, oddając tą grą słów szeroką gamę emocji i nastrojów towarzyszących zabawie: od ukojenia do przerażenia!

Nowości ‘2020
W każdym sezonie, w Hansa Parku pojawiają się nowości. Poprzedni minął pod znakiem twierdzy Kärnan. W tym, po osiągnięciu pełnej mocy, służy ona również za tło dla nowej atrakcji jaką jest Świat Awildy, złożony z dwóch instalacji: „Awilda’s Adventure Ride” – toru emocjonujących spływów w specjalnych beczkach oraz „Awildas Ausguck” – wieży swobodnego spadania. Tor przeznaczony jest dla rodzin z małymi dziećmi. Jedyny warunek jest taki, że muszą mieć minimum 90 cm wzrostu, i towarzystwo rodziców jest nieodzowne. To 6. już przygodowy tor w Hansa Parku. Wieża jest 3. tego typu konstrukcją wśród parkowych instalacji i uzupełnia ofertę, plasując się na pozycji środkowej. Do tej pory bowiem z wieży „Highlander”, mogli korzystać jedynie starsi miłośnicy adrenaliny bo była najwyższa w parku. Z koeli „Odin’s Air Travel” przeznaczony był dla najmniejszych gości. „Awildas Ausguck” o 11-metrowej wysokości zapewnia odpowiednią do wyważonych oczekiwań porcję emocji. Świat Awildy nawiązuje do skandynawskiej sagi osadzonej w realiach V w. i morskich przygód córki jednego z ówczesnych królów północy, Synardusa.

Awildas Welt – wizualizacja (rycina ze strony: www.parkerlebnis.de)

W tym sezonie otwiera swe podwoje także nowa parkowa restauracja „Circumnavigator”, której efektowne wnętrza zdobi 8 różnie zaprojektowanych ścian, a jedzenie i napoje serwowane są w 9 różnie zaaranżowanych barach. W repertuarze kina 4D pojawi się nowy film z niezwykłymi efektami specjalnymi, a na scenie będzie pokazywane nowe show, zatytułowane „Awesome” (Niesamowite). Niezmiennie jedynie odbywać się będą festiwale, zwłaszcza kwiatowe (wiosenny „Frühjahrsblüte”: od otwarcia do 15 maja oraz letni „Sommerblüte”: od 1 lipca do 15 września), gdyż 150 tys. roślin stanowi niepowtarzalną dekorację Hansa Parku, naturalny kobierzec, zmieniający w kolejnych miesiącach barwy, niczym w kalejdoskopie oraz cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem gości oparty na motywach horrorystycznych jesienny ,,Zeit der Schattenwesen“ (Czas istot cienia: 19/20 września i 26/27 września), kiedy to nocne mary i koszmary wynurzają się ze swych kryjówek i nawiedzają Hansa Park. Jeśli tylko pogoda pozwoli, a więc ze względów bezpieczeństwa ostatnich 16 dni sezonu 2020 upłynie pod znakiem pokazów sztucznych ogni i efektownych widowisk typu światło i dźwięk. Odbędzie się bowiem finałowy festiwal „Herbstzauber am Meer“  (Czarodziejska jesień nad morzem).

Instalacja dla przyszłości
Praca wre w Hansa Parku nieustannie. W tym roku będą już więc widoczne pierwsze efekty działań rzemieślników i konstruktorów przy nowej parkowej aranżacji tematycznej, nawiązującej do tradycji handlowego związku miast europejskich – Hanzy. Dzięki specjalnym konstrukcjom, pokrytym malowanymi plandekami w Hansa Parku pojawią się makiety wybranych miast członkowskich związku: Krakowa, Sztokholmu, Stralsundu, Helsinek, Rygi i Wenecji. Prace zmierzające do ukazania charakterystycznych fragmentów tych miast oraz dekoracyjnych detali ich najsłynniejszych budowli zakończą się w 2021 roku.


 

Program wydarzeń, wyszukiwarka i szczegółowy opis atrakcji oraz wszelkie przydatne informacje dla gości, w tym cenniki: www.hansapark.de

Wiadomosci z parków rozrywki z terenu Niemiec i nie tylko: www.parkerlebnis.de

0 komentarzy dotyczących “„Chill to Thrill” nad Bałtykiem

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: