Austria Białe Ischgl 2020 Europa FFB Szwajcaria

Silvretta Arena, czyli Ischgl-Samnaun

W paśmie, położonej na granicy Austrii i Szwajcarii Silvretty, koziorożec z kantonu Gryzonii wita orła – symbol Tyrolu. Połączone nowoczesną infrastrukturą ośrodki oferują łącznie 239 km tras rozciągających się na wysokości 1.377-2.872 m n.p.m.

Każda ze zintegrowanych infrastrukturą stacji jest przy tym inna. Ischgl tętni nocnym życiem, znacznie bardziej kameralne Samnaun słynie ze strefy wolnocłowej i zakupowych okazji. Co łączy obie zagubione niegdyś w górach wioski? Ano tradycje przemytnicze, do których nawiązuje narciarska karuzela (Smuggler’s Circuit) w trzech wariantach – złotym (61,8 km), srebrnym (41,1 km) i brązowym (40,2 km), na których swoje postępy można śledzić dzięki bezpłatnej aplikacji iSki Ischgl, dostępnej zarówno na platformie iOs, jak Android. Aplikacja zawiera również wszelkie konieczne informacje o terenach narciarskich, warunkach śniegowych, prognozowanej pogodzie i wydarzeniach na Silvretta Arenie.

Ischgl, stanowiące austriacką bramę Silvretta Areny jest dziś kluczową miejscowością Doliny Paznaun i jej główną zimową stacją. Narciarzy i deskarzy zapraszają także trzy stacje satelickie: Kappl (www.kappl.com) oraz See (www.see.at) położone – odpowiednio – niespełna 10 km i 18 km na północny wschód od Ischgl oraz Galtür (www.galtuer.com), usytuowane w górze Doliny Paznaun, 7 km na południowy zachód od słynnego kurortu, tuż przy granicy z Vorarlbergiem. Urządzenia tych stacji poszerzają ofertę Doliny Paznaun o dalsze 120 km tras, tańszą bazę noclegową i atmosferę sprzyjającą rodzinnemu wypoczynkowi.


Pętla szmuglerów w Ischgl-Samnaun (Silvretta Arena): www.ischgl.com
Epizod z dziejów Samnaun w niniejszym blogu: https://pawelwronski.blog

0 komentarzy dotyczących “Silvretta Arena, czyli Ischgl-Samnaun

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: