#zostańwdomu Europa Normalnie tego nie robię Włochy

Włoski Tyrol „zawiesza” sezon zimowy

#koronawirus, Paweł Wroński, Alto Adige, włoski Tyrol,

To wyjątkowa sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w północnych Włoszech! Południowy Tyrol kończy sezon zimowy przed czasem – 11 marca 2020. Ogłaszając tę decyzję 9 marca, władze prowincji wyprzedziły decyzje ogłoszone przez premiera Włoch w dniu następnym.

Poniżej – cytuję informację prasową na ten temat:

Regionalne podmioty z branży turystycznej wspólnie podejmują odpowiedzialny krok: „Zdrowie naszych gości, pracowników i obywateli są priorytetem”.

Hotelarze i operatorzy infrastruktury narciarskiej w Południowym Tyrolu (w tym także Dolomiti Superski) postanowili zakończyć sezon zimowy przed czasem. W rezultacie wyciągi oraz inne usługi turystyczne zostaną zawieszone od środy, 11 marca do 3 kwietnia 2020 r. Decyzja ta jest bezpośrednim rezultatem wydarzeń, związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w ciągu ostatnich 48 godzin w Europie i we Włoszech. Regionalne władze Południowego Tyrolu popierają tę decyzję.

Manfred Pinzger, prezes Stowarzyszenia Hoteli i Restauracji Południowego Tyrolu (HGV), Helmut Sartori, Prezes Stowarzyszenia Operatorów Kolei Linowych w Południowym Tyrolu, Leo Tiefenthaler, Przewodniczący Stowarzyszenia Farmerów Południowego Tyrolu (farmy agroturystyczne) i Esther Mutschlechner-Seeber, prezes Południowotyrolskiego Stowarzyszenia B&B i właścicieli apartamentów (VPS), wspólnie ogłosili tę nadzwyczajną decyzję podczas konferencji prasowej w Bolzano – w poniedziałek 9 marca 2020 r.

Jako gospodarze i ambasadorzy Południowego Tyrolu ponosimy wyjątkową odpowiedzialność wobec naszych gości, pracowników, a także mieszkańców regionu. Zdrowie publiczne jest naszym najwyższym priorytetem” – powiedział Manfred Pinzger z HGV, i dodał: „Te kroki wykraczają poza przepisy rządowe. Podczas tego kryzysu każdy z nas jest zobowiązany do zrobienia wszystkiego, co możliwe, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Zalecamy, aby nasze placówki były jak najbardziej przychylne w przypadku anulowania rezerwacji i dołożyły wszelkich starań, aby zaoferować gościom alternatywne terminy w miarę możliwości.

Ośrodki narciarskie Południowego Tyrolu należą do najpopularniejszych w regionie alpejskim. Jesteśmy zatem świadomi, że możemy i musimy wnieść istotny wkład w walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa ”- potwierdził Helmut Sartori ze Stowarzyszenia Operatorów Kolei Linowych.

Firmy turystyczne podjęły wspólną decyzję w sprawie tych istotnych środków na spotkaniu, które odbyło się wczoraj (niedziela, 8 marca 2020 r.), spowodowanym szybkim rozwojem sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie i – w szczególności – we Włoszech. W sobotę 7 marca rząd włoski ogłosił, że Lombardia i 14 prowincji są „czerwonymi strefami”. Południowy Tyrol nie należy najbardziej zagrożonych prowincji, jednak odnotował wzrost zarówno liczby osób zarażonych, jak i podejrzanych.

Leo Tiefenthaler, przewodniczący Stowarzyszenia Farmerów Południowego Tyrolu, powiedział: „Nie była to łatwa decyzja – kryzys i przedwczesne zakończenie sezonu mocno dotknęły wiele naszych małych rodzinnych firm, jednak od samego początku poważnie podeszliśmy do tej sytuacji i nadal będziemy robić wszystko, co możliwe, aby chronić naszych gości i zaufanie, jakim nas obdarzyli”.

Arno Kompatscher, gubernator prowincji Południowego Tyrolu, popiera decyzję podjętą przez sektor biznesowy: „Najważniejsze jest teraz powstrzymanie wirusa, abyśmy mogli chronić naszych gości i wszystkich mieszkańców Południowego Tyrolu. Dlatego moim zdaniem, kroki te są konieczne i nieuniknione, a podjęte środki i decyzję są oznaką odpowiedzialnej postawy”. Podczas konferencji prasowej gubernator ogłosił również, że prowincja już pracuje nad pakietami wspierającymi gospodarkę i firmy turystyczne. Odpowiedzialne strony w Południowym Tyrolu stale monitorują sytuację. Planowane są dalsze działania w obszarach niezwiązanych z turystyką. „Chcemy, aby w przyszłości nasi goście mogli cieszyć się całkowicie beztroskim pobytem w Południowym Tyrolu”, powiedziała Esther Mutschlech-ner-Seeber, prezes VPS. „Teraz wszyscy musimy się zebrać i robić wszystko, by wkrótce móc ponownie zaoferować urlopowiczom beztroskie wakacje.”


 IDM Südtirol – Alto Adige
tel.: +39 0471 094000
e-mail: pr@idm-suedtirol.com
www.suedtirol.info

0 komentarzy dotyczących “Włoski Tyrol „zawiesza” sezon zimowy

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: