#zostańwdomu

Sztandarowe polskie zabytki, wirtualnie

Hasło #zostańwdomu przeniosło nasze życie na e-platformy. W gruncie rzeczy, w krótkim czasie, wręcz niespodziewanie, dokonała się e-rewolucja. Gdyby bowiem nie e-możliwości, koronawirus pozbawiłby nas kontaktów z najbliższymi, informacji o tym co się dzieje na świecie oraz większości znanych nam form wzbogacania ducha i umysłu.

Nasiliły się rzecz jasna zjawiska negatywne, ożywili wszelkiej maści hejterzy i spamerzy, e-platformy są główną płaszczyzną walki politycznej o – w zderzeniu z koronawirusem – w istocie ambicjonalne sprawy, np. wybory prezydenckie w Polsce. Jednak, jeśli zachowamy uwagę i zdrowy rozsądek, oddzielimy bez trudu plewy od ziarna.

Przykładem pozytywnym jest działalność kulturalna i poszerzane z dnia na dzień możliwości przeżywania doznań estetycznych i intelektualnych. Do tego kręgu zaliczają się sztandarowe polskie obiekty zabytkowe z Zamkami Królewskimi w Warszawie i na Wawelu w awangardzie.


Zamek Królewski w Warszawie on-line: www.zamek-krolewski.pl oraz profil na: www.facebook.com
Zamek Królewski na Wawelu on-line, na FB – pod hasłem #przezdziurkęodklucza oraz na oficjalnych stronach muzeum: www.wawel.krakow.pl
Moją uwagę przykuł też blog edukacyjny Łazienek Królewskich w Warszawie: https://blog.lazienki-krolewskie.pl oraz wirtualna aktywność placówki poprzez jej oficjalny portal: www.lazienki-krolewskie.pl
Wirtualna podróż po Zamku Książ, stworzona zresztą na długo przed pandemią, jest również godna uwagi: www.ksiaz.walbrzych.pl, a przykłady można mnożyć niemal bez końca!

0 komentarzy dotyczących “Sztandarowe polskie zabytki, wirtualnie

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: