Hasło #zostańwdomu przeniosło nasze życie na e-platformy. W gruncie rzeczy, w krótkim czasie, wręcz niespodziewanie, dokonała się e-rewolucja. Gdyby bowiem nie e-możliwości, koronawirus pozbawiłby nas kontaktów z najbliższymi, informacji o tym co się dzieje na świecie oraz większości znanych nam form wzbogacania ducha i umysłu.
Nasiliły się rzecz jasna zjawiska negatywne, ożywili wszelkiej maści hejterzy i spamerzy, e-platformy są główną płaszczyzną walki politycznej o – w zderzeniu z koronawirusem – w istocie ambicjonalne sprawy, np. wybory prezydenckie w Polsce. Jednak, jeśli zachowamy uwagę i zdrowy rozsądek, oddzielimy bez trudu plewy od ziarna.
Przykładem pozytywnym jest działalność kulturalna i poszerzane z dnia na dzień możliwości przeżywania doznań estetycznych i intelektualnych. Do tego kręgu zaliczają się sztandarowe polskie obiekty zabytkowe z Zamkami Królewskimi w Warszawie i na Wawelu w awangardzie.
Zamek Królewski w Warszawie on-line: www.zamek-krolewski.pl oraz profil na: www.facebook.com
Zamek Królewski na Wawelu on-line, na FB – pod hasłem #przezdziurkęodklucza oraz na oficjalnych stronach muzeum: www.wawel.krakow.pl
Moją uwagę przykuł też blog edukacyjny Łazienek Królewskich w Warszawie: https://blog.lazienki-krolewskie.pl oraz wirtualna aktywność placówki poprzez jej oficjalny portal: www.lazienki-krolewskie.pl
Wirtualna podróż po Zamku Książ, stworzona zresztą na długo przed pandemią, jest również godna uwagi: www.ksiaz.walbrzych.pl, a przykłady można mnożyć niemal bez końca!
0 komentarzy dotyczących “Sztandarowe polskie zabytki, wirtualnie”