#zostańwdomu Stolica zachwyca

Za kulisami Olszynki Grochowskiej

Kiedy na popularnym wejściu, a jednocześnie dzikim przejściu przez tory kolejowe, prowadzącym od południa do rezerwatu Olszynka Grochowska pojawiły się znaki, że przejście wzbronione, a Straż Miejska zaczęła czyhać na niepokornych, poszedłem dalej niż dotychczas, by znaleźć inne (czytajcie: „legalne”) wejście.

Wejście do (wyjście z) rezerwatu od południa (od ul. Makowskiej), wymaga przekroczenia torów, fot. Paweł Wroński

Najdogodniejszą sytuację mają mieszkańcy Wygody – wchodzą w główną alejkę albo na dukt prowadzący spod pomnika powstańców 1831 roku – roku wielkiej bitwy w lasach Olszynki. Tak się mają sprawy na północ od rezerwatu.

Kolejne „legalne” wejście, z którego korzystają zresztą liczni rowerzyści, znajduje się na północnym zachodzie, w rejonie Aresztu Śledczego, przy Chłopickiego, ale żeby się tam dostać trzeba od strony Grochowa pokonać liczne tory kolejowe i bocznice stacji Olszynka Grochowska, ominąć obiekty należące do ICC oraz Instytutu Kolejnictwa. Potem zaś, po obejściu szlabanu, iść w las wyłożoną betonowymi płytami drogą wzdłuż rurociągu. W też okolicy znajduje się też słynne niegdyś ze względów socjologicznych, a dziś opuszczone osiedle Dudziarska. Mówiąc więc szczerze – nic atrakcyjnego. No chyba, że Hostel Relax – widmo, które wzbudziło zainteresowanie Zmory 🙂


Inscenizacja (rekonstrukcja) bitwy grochowskiej 1831 roku w niniejszym blogu: https://pawelwronski.blog/
Areszt Śledczy w Warszawie-Grochowiewww.sw.gov.pl
Osiedle Dudziarska jako eksperyment społeczny: www.metrowarszawa.gazeta.pl

0 komentarzy dotyczących “Za kulisami Olszynki Grochowskiej

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: