FFB Stolica zachwyca

Street Food Festival i „Psotne Babki”

Odkąd miasto przejęło zarząd nad stadionem klubu Orzeł przy Podskarbińskiej, wprawdzie nieśmiało z powodu pandemii, ale jednak coś się dzieje. W niedzielę, 20 września 2020 roku, dodatkiem do rodzinnego festynu sportowego z udziałem najmłodszych biegaczy, był II Grochowski Food Street Festival. Na klubowym terenie, który powierzono opiece OSiR przy Siennickiej, stanęły Foodtrucki.

 

Stadion „Podskarbińska”, start wyścigu na dystansie 30 m, dobranym specjalnie do możliwości uczestników urodzonych w latach 2017-2019, fot. Paweł Wroński

My wybraliśmy ofertę z Foodtrucka Yaday, inspirowaną kuchnią bliskowschodnią, konkretnie izraelską i skosztowaliśmy szakszuki oraz Israeli Box Vege.

Szakszuka (shakshouka, shakshuka, şakşuka– to najczęściej śniadaniowe danie, z arsenału kuchni bliskowschodniej. Rozpowszechnione na południowym wybrzeżu Morza Śródziemnego od Tunezji po Turcję, bardzo popularne w Izraelu. Szakszuka to dosłownie „wielki bałagan″. Na patelni przygotowuje się sos pomidorowy z dodatkiem cebuli i ostrej papryki chili. Następnie do wrzącego pomidorowego piekła wbija się kilka jajek, które należy niezbyt dokładnie wymieszać z sosem. Szakszuka ma wiele odmian: z kiełbasą, mięsem, rybą lub dodatkiem serów. W Izraelu polecana jest jako najlepsze danie na kaca. (cytat za: www.beszamel.se.pl)

Potem rozejrzeliśmy się za deserem. Nieopodal stadionu, przy Dwernickiego 22 (róg Kickiego), rozkręciły interes „Psotne Babki”. Ich domowe wyroby rzeczywiście zasługują na pochwałę. Spróbowaliśmy jedynie lodów z naturalnych składników, ale jako zapowiedź możliwości lokalu, zaprezentowały się znakomicie. Lokal ma w ofercie oprócz lodów, przetwory, torty, ciasta i różne wyrafinowane desery, a do tego kawę oraz szeroki wybór herbat. Polecamy z Edytą lokal, jego atmosferę i menu.


OSiR Siennicka (na stronie informacje o Stadionie „Podskarbińska”): www.osir.waw.pl

 

Yaday Foodtrack – fanpage: www.facebook.com/YADAYfoodtruck

 

 

 

„Psotne Babki” (Dwernickiego 22, lokal U2; tel.: +48 502 192 694; e-mail: psotnebabki@psotnebabki.pl): www.psotnebabki.pl

0 komentarzy dotyczących “Street Food Festival i „Psotne Babki”

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: