Europa Niemcy

Co turystom podoba się w Niemczech najbardziej

Pytanie o to co się nam najbardziej podoba jest ryzykowne, bo odpowiedź zależy przede wszystkim od preferencji i oczekiwań. Te zaś zależą od wielu czynników, poczynając od wieku i doświadczenia, kończąc na wykonywanym zawodzie, wykształceniu, a wreszcie sytuacji, z której perspektywy oceniamy coś jako atrakcyjne lub nie.

Mimo tych zastrzeżeń, Niemcy co roku przeprowadzają ankietę wśród odwiedzających portal internetowy Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), twierdząc, że „ankieta pozwala (…) niemieckiej branży turystycznej zyskać autentyczną opinię, które atrakcje turystyczne są szczególnie znane i poszukiwane. Miejsce wśród TOP 100 ugruntowało się jako znak jakości i jest wykorzystywane przez przedsiębiorstwa jako argument sprzedażowy w marketingu międzynarodowym.“. W tegorocznej ankiecie wzięło udział 13 tys. osób z ponad 50 krajów. Tak powstał ranking 100 najpopularniejszych celów turystycznych w kraju Bacha i Goethego w 2020 roku. Na czubku tej zróżnicowanej mocno piramidy znalazły się: usytuowana w Hamburgu największa na świecie makieta kolejowa, Europa-Park w badeńskiej miejscowości Rust – największy niemiecki park rozrywki oraz zamek Neuschwanstein – idylliczna budowla, najsłynniejsza spośród fundacji króla Ludwika II Bawarskiego, nazwanego przez współczesnych Szalonym.

Parę słów o czołowych atrakcjach Niemiec. Otwarty w 2001 roku Miniatur Wunderland w Hamburgu w dzielnicy Speicherstadt, urósł do rozmiarów największej na świecie makiety kolejowej. Łączna długość torów wynosi tam ponad 13 tys. m (docelowo ok. 20 tys. m); jeździ po nich około tysiąca pociągów, ciągnących 15 tys. wagoników. Rozlokowaną na powierzchni 1500 m2 ekspozycję, zwiedziło już ponad 19 mln osób. Europa-Park w badeńskiej miejscowości Rust oferuje 18 stref tematycznych, ponad sto różnorodnych atrakcji oraz sześć hoteli tematycznych. Wszystko po to, by dostarczać niezapomnianych wrażeń. Ponadto każdego roku pojawia się coś nowego; ostatnio, od 2019 roku – park wodny Rulantica. Zamek Neuschwanstein zwiedza każdego roku około 1,5 mln turystów z całego świata, fascynujących się usytuowaniem, architekturą i zastosowanymi na zamku rozwiązaniami technicznymi. Wśród dalszych atrakcji, które znalazły się w pierwszej dziesiątce w 2020 roku, są: zabytkowe Drezno, Rothenburg ob der Tauber, Szlak Romantyczny, Berchtesgaden z Königssee, wpisana na listę UNESCO katedra w Kolonii, Schwarzwald i wyspa Rugia.


Niemiecka Centrala Turystyki (DZT): www.germany.travel

Niemcy Cel Podróży – fanpage DZT na Facebooku: www.facebook.com

0 komentarzy dotyczących “Co turystom podoba się w Niemczech najbardziej

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: