Stolica zachwyca

Przedświątecznie na Warszawskiej Starówce

Mimo, że #koronawirus ogranicza niemal do zera mozliwości, gospodarze naszego miasta zadbali o podkreślenie świątecznej atmosfery. Korzystają z tej okazji tłumy warszawiaków, a wśród nich i my, z Edytą 🙂

Trakt Królewski, Plac Zamkowy i Starówka to główne, rozświetlone w tym roku fragmenty stolicy. Ze względu na politykę „zaciskania pasa”, świąteczne iluminacje nie pojawiły się na Placu Na Rozdrożu, w Al. Jerozolimskich, na Marszałkowskiej czy Francuskiej. Za to, w ramach realizacji budżetu obywatelskiego, w weekend 5-6 grudnia światełka pojawiły się na Nowodworach (ul. Światowida; Białołęka). W efekcie oszczędności miasto wydało w tym roku 4 mln zł. na świąteczne dekoracje świetlne, a nie 6,5 mln tak jak w poprzednich latach (www.warszawa.naszemiasto.pl).

 

 

Warto przy tym dodać, że warszawska iluminacja świąteczna jest energooszczędna, dzięki czemu koszty jej eksploatacji spadły o 30% w stosunku do lat ubiegłych!


Mapa świątecznej iluminacji w Warszawie: www.warsawnow.pl

0 komentarzy dotyczących “Przedświątecznie na Warszawskiej Starówce

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: