Europa Polska Stolica zachwyca

Wilkoniowate Piaseczno, mural na Przystanku Kultura

W marcu 2018 roku ścianę budynku mieszczącego Przystanek Kultura w Piasecznie ozdobił mural projektu Józefa Wilkonia, nawiązujący do jego słynnej Arki – rzeźby wystawionej w parku w Radziejowicach. Ilekroć tamtędy przechodzę czuję emanującą z tej ściany potężną porcję optymizmu.

Pod okiem autora, graffiti wykonała specjalizująca się w artystycznych muralach grupa Good Looking Studio. W ten sposób w miasteczku pojawiło się kolejne obok odlewów rzeźb, dzieło zamieszkałego w gminie Piaseczno artysty. Na skwerze pod ścianą znajduje się odlew rzeźby Wilkonia – biegnący dzik, a budynek zdobi także neon z pegazem, stanowiący logo miejskiego Centrum Kultury.

 

Ciekawostka: całkowity koszt muralu na Przystanku Kultura, z prawami autorskimi, materiałami i wykonaniem, wyniósł ok. 50 tys. zł. Zyski są niewymierne.

Mural Wilkonia w Piasecznie: www.fundacjawilkonia.pl

Placówka mieści się przy ul. Kościuszki. Mural widnieje na ścianie od strony skweru nazwanego Zakątkiem Kultury. Pegaza, czyli logo placówki artysta zaprojektował w 2010 roku: www.kulturalni.pl

0 komentarzy dotyczących “Wilkoniowate Piaseczno, mural na Przystanku Kultura

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: