cały świat Stolica zachwyca

Światowy Dzień Wody 2021: Valuing water

Podczas szczytu ONZ w Rio de Janeiro w 1992 roku, międzynarodowa społeczność ustanowiła Światowy Dzień Wody – World Water Day, aby podkreślić znaczenie tego żywiołu dla życia na naszej Planecie. Po raz pierwszy celebrowano go rok później 22 marca 1993 roku, i tak jest do dziś. Zmienia się jedynie aspekt, któremu poświęcone są każdorazowo obchody. Hasło na rok 2021 brzmi: „Valuing water” – „Cenić wodę”.

Z okazji Dnia Wody wydawany jest też co roku raport dotyczący jej zasobów, gospodarki wodą i dostępu do niej oraz – generalnie – problemów z jakimi w tej sferze boryka się świat. Doroczne raporty o wodzie na świecie są dostępne na stronach z poświęconymi tej tematyce publikacjami w portalu: www.unwater.org.

W niedzielę poprzedzającą Światowy Dzień Wody 2021 stołeczne MPWiK zaprezentuje warszawską kranówkę – ze względu na pandemię – on-line.

Wydarzenie on-line zapowiedziane jest na stronach: www.mpwik.com.pl oraz fanpage’u MPWiK: www.facebook.com/events/922738314934435. Inne miasta też dołączają ze swoimi programami – wystarczy wpisać w Google: światowy dzień wody 2021 aby je odnaleźć 🙂Oficjalna strona Światowego Dnia Wody: www.worldwaterday.org
Woda na forum oraz w działaniach ONZ: www.unwater.org; fanpage: www.facebook.com/UnitedNationsWater/

1 komentarz dotyczący “Światowy Dzień Wody 2021: Valuing water

  1. Niedzielna transmisja poświęcona wodzie przygotowana przez stołeczne MPWiK: https://fb.watch/4odq2pxyNo/

    Polubienie

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: