W okolicach Spały

Jarmark Spalski tłumnie odwiedzany

Od czerwca do września impreza ma 4 edycje, po weekendzie za każdym razem. Na placu nad stawem tłum nieprzebrany. W hotelach i pensjonatach brak miejsc, a dla właścicieli restauracji i barów złote czasy…

Wolne miejsca w hotelu znaleźliśmy niemal 30 km od Spały – w Wolborzu. Ale to nic, bo i tak chcieliśmy pozwiedzać okolice. Z miejscowej gastronomii skorzystaliśmy jedynie półgębkiem, a o zwiedzaniu słynnego miasteczka nie było nawet co marzyć.

Samą imprezę uplasowałbym gdzieś między mega-wyprzedażą garażową, a słynnym wiedeńskim Nashmarktem, tyle, że okazjonalnym. Miałem chyba złe wyobrażenie o Jarmarku, bo spodziewałem się więcej rękodzieła, a mniej wyprzedaży. Ale tłumnie zwiedzającym, oferta – widać było wyraźnie – odpowiadała.

Oto garść migawek z lipcowej edycji wydarzenia – zdjęcia nie wymagają komentarza 🙂

Na stronach imprezy czytamy: „Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego, to jedna z atrakcji powiatu tomaszowskiego, wyróżniona przez Polską Organizację Turystyczną certyfikatem za Najlepszy Produkt Turystyczny Roku 2007. Spalski Jarmark adresowany jest przede wszystkim do kolekcjonerów i zbieraczy wszelkiego rodzaju przedmiotów zabytkowych i staroci oraz do osób handlujących tego typu przedmiotami, producentów zdrowej lokalnej żywności takich jak miody, nalewki, chleby, sery, przetwory owocowe i warzywne„.

Jarmark Spalski: http://jarmarkspalski.pl/2021/

0 komentarzy dotyczących “Jarmark Spalski tłumnie odwiedzany

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: