Belgia Chorwacja Dania Europa Francja Grecja Hiszpania Holandia Polska Portugalia Szwecja Wielka Brytania Włochy

European Best Destinations i ukryte klejnoty turystyczne

Każdego roku agencja European Best Destinations rekomenduje najciekawsze cele turystyczne Starego Kontynentu. Wśród wskazań jest także kategoria Hidden Gems in Europe – ukrytych klejnotów europejskiej turystyki.

Mówi się o 10, ale tak naprawdę to liczba symboliczna, zazwyczaj wskazanych jest bowiem więcej rekomendowanych destynacji. Tegorocznych topowych typów jest 15; potem spis jest kontynuowany ale już bez numeracji; każde wskazanie zawiera przy tym krótki opis oraz informacje jak dotrzeć do celu i polecane hotele. Autorzy portalu tak zachęcają do korzystania z ich propozycji: „This year, more than ever, you are seeking something different, away from the usual overrated destinations. Look no further, we have prepared for you a selection of the best hidden gems in Europe. Secret destinations in Spain, hidden islands in Portugal, amazingly colourful destinations of the French Riviera and the most incredible medieval towns, await you for an unforgettable holiday in Europe. Book your flights, accommodation, at the best price, ready to pack for the most beautiful and incredible secret destinations in Europe. You will not be disappointed!” („W tym roku bardziej niż kiedykolwiek szukasz czegoś innego, z dala od zwykłych przereklamowanych miejsc. Nie szukaj dalej, przygotowaliśmy dla Ciebie wybór najlepszych ukrytych klejnotów w Europie. Sekretne miejsca w Hiszpanii, ukryte wyspy w Portugalii, niesamowicie kolorowe miejsca na Riwierze Francuskiej i najbardziej niesamowite średniowieczne miasta czekają na niezapomniane wakacje w Europie. Zarezerwuj loty, zakwaterowanie w najlepszej cenie, przygotuj się do spakowania się do najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych tajnych miejsc w Europie. Nie będziesz zawiedziony!”).

Best Hidden Gems in Europe 2021: https://www.europeanbestdestinations.com/best-of-europe/best-hidden-gems-in-europe/

 • Menton (Provence-Alpes Cote d’Azur) we Francji
 • Volosko (zatoka Kwarnerska) w Chorwacji (na zdjęciu otwierającym materiał)
 • Durbuy (Walonia) w Belgii
 • Wyspa Cies (Galicia) w Hiszpanii
 • Visby (Gotlandia) w Szwecji
 • Chioggia (Wenecja Euganejska) we Włoszech
 • Antheor (Saint-Raphaël) we Francji
 • Alcala del Jucar (Albacete Province) w Hiszpanii
 • Portmeirion (Walia) w Wielkiej Brytanii
 • Baleal w Portugalii
 • La Ciotat (Provence Alpes Cote d’Azur) we Francji
 • Elbląg w Polsce
 • Marken (Waterland) w Holandii
 • Gjogv (Esturoy) na Wyspach Owczych, pozostających pod protektoratem Danii
 • Monemvasia (Peloponez) w Grecji

Są na stronach European Best Destiantions także opisy poszczególnych krajów w formule przewodnika (np.: https://www.europeanbestdestinations.com/croatia-travel-guide/discover-opatija/) z rekomendowanymi miejscowościami, terytoriami lub regionami oraz ciekawe obiekty, takie jak na przykład plaże (https://www.europeanbestdestinations.com/best-beaches-in-europe-2019/), czy mosty (https://www.europeanbestdestinations.com/top/most-beautiful-bridges-in-europe/), których nie można pominąć zwiedzając Europę. Taki opis rozpoczyna ostatnią wspomnianą kategorię: „Bridges are essential: they are links between two shores, sometimes between two cultures, two regions, two cities. They are there to transport food, water, cars and people. European bridges are sometimes works of art and we have selected for you the most beautiful ones in Europe.” („Mosty są niezbędne: są łącznikami między dwoma brzegami, czasem między dwiema kulturami, dwoma regionami, dwoma miastami. Są tam, aby można było przewozić żywność, wodę, samochody i ludzi. Europejskie mosty to czasem dzieła sztuki, a my wybraliśmy dla was najpiękniejsze w Europie.”).

W portalu https://www.europeanbestdestinations.com/ jest także informacja o miejscach wybranych w poprzednich latach. Na marginesie warto dodać, że poprzednikiem agencji European Best Destinations była inicjatywa European Consumers Choice (https://www.europeanconsumerschoice.org/), odwołująca się do opinii klientów organizacja afiliowana w Brukseli, działająca na rynku turystycznym od 2009 roku. Pierwszą nominację do tytułu European Best Destinations otrzymała w 2010 roku Lizbona. Dziś oprócz znanych i lubianych celów podróży pojawiają się w rankingach różnorodne smaczki. Rekomendacje European Best Destinations są uważane za prestiżowe. Cieszą się w związku z tym uwagą organizatorów turystyki, a portal agencji ma opiniotwórczy charakter.

Best Destinations in Europe: https://www.europeanbestdestinations.com/

0 komentarzy dotyczących “European Best Destinations i ukryte klejnoty turystyczne

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: