FFB Skarby Krakowa

Cepeliny z Placu Matejki w Krakowie

Gdzie jak gdzie, ale w Krakowie dobrych, ba – świetnych restauracji nie brakuje. Tym większą radość wzbudziło odkrycie, że w pobliżu naszej kwatery, przy Placu Matejki, w wyróżnionej przez Michellina w 2019 roku Restauracyi „Jarema” podają nadzwyczaj smaczne cepeliny.

Odkrycia (zapewne nie my pierwsi) dokonaliśmy tuż po przyjeździe do krakowskiego grodu, ale nie mogliśmy sobie odmówić, by na pożegnanie nie zawitać tam jeszcze raz. Tym bardziej, że – motywowaliśmy wybór – nasza koleżanka, która dojechała dzień później byłaby stratna 🙂

Cepeliny, inaczej kartacze, wywodzą się z kulinarnej tradycji litewskiej, a zatem, kosztowanie ich w restauracji specjalizującej się w kuchni kresowej, usytuowanej przy Placu Matejki, gdzie wznosi się pomnik Jagiełły, jest jak najbardziej na miejscu.

Kuchnia Restauracyi „Jarema” oferuje cepeliny z grzybami, z bryndzą i z mięsem. Niestety to dość droga restauracja, ale wszystkie serwowane tam potrawy są doskonałe, a tytułowe cepeliny, to po prostu niebo w gębie! Smacznego!

Skąd się wzięły cepeliny: https://nalitwie.com/skad-sie-wziely-cepeliny/

Restauracya Jarema”: http://www.jarema.pl/

O litewskich cepelinach z restauracji Forto Dvaras w Wilnie w tym blogu: https://wordpress.com/stats/post/16950/pawelwronski.blog

0 komentarzy dotyczących “Cepeliny z Placu Matejki w Krakowie

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: