Stolica zachwyca

Magiczny Botaniczny, zimowa odsłona ogrodu

Iluminacje w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego umożliwiły otwarcie go dla zwiedzających zimową porą – po raz pierwszy w 200-letniej historii tej edukacyjnej placówki.

Gospodarze ogrodu odwołali się do świata przyrody i legend. Imponujący mamut tuz przy wejściu, koliber w gigantycznej skali zmieniający kolory, wiewiórki, szop, jeleń, motyle, biedronki, gigantyczna szyszka, świetlny potok, grzyby, tulipany, ryby, kwiatki… Długo by wymieniać. Powstał bowiem imponujący choć nie lada kiczowaty entourage. Czy go skrytykujemy, czy nie, zależy oczywiście od punktu widzenia. Ale jeśli nawet, to trzeba przyznać, że gospodarze sprawili uciechę, nie tylko dzieciom. A wiem co mówię, bo bardzo dobrze się tam bawiłem w towarzystwie Iwony, której zdjęcia też zamieściłem w poniższej galerii migawek z Magicznego Botanicznego 🙂

Ogród Botaniczny został założony w 1818 roku dzięki staraniom profesora botaniki Michała Szuberta. Położony na terenie dawnych Ogrodów Królewskich, w północnej części Łazienek, zajmował powierzchnię 22,5 ha i obejmował również szklarnie królewskie wraz ze Starą Pomarańczarnią. Twórca Ogrodu podzielił jego powierzchnię na trzy części: naukową – poświęconą systematyce roślin, pomologiczną – gdzie utworzono kolekcję drzew owocowych, służącą edukacji przyszłych ogrodników, i spacerową – dla szerokiej publiczności. Dzięki ofiarności i pracowitości założyciela oraz jego współpracowników w krótkim czasie powstał Ogród Botaniczny, którego sława wykraczała poza granice kraju.” – czytamy o historii ogrodu na stronach palcówki.

Magiczny Botaniczny: http://www.ogrod.uw.edu.pl/aktualnosci/wydarzenia-w-ogrodzie/magiczny-ogrod-botaniczny-uniwersytetu-warszawskiego

Iluminację Ogrodu Botanicznego UW wykonała: https://lumagica.pl/

0 komentarzy dotyczących “Magiczny Botaniczny, zimowa odsłona ogrodu

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: