Azja Europa Korea Południowa Nuga Best Polska Polska Stolica zachwyca

Masażer E5 w ofercie Nuga Best Polska

Łóżka do masażu mięśni około kręgosłupowych są wprawdzie podstawowym sprzętem do jakiego mamy dostęp w salonach Nuga Best Polska, ale nie jedynym.

Reklama masażera E5 i podstawowe dane techniczne, fot. Paweł Wroński

W asortymencie przyrządów rehabilitacyjnych, w których wykorzystuje się turmalinową ceramikę są choćby maty o różnych gabarytach i kamizelki. W praktyce zapoznałem się także z masażerem E5. Zewnętrzne panele mają sztywne wypustki, służące do masażu stóp i stymulacji zakończeń nerwowych, których pełno na podeszwach naszych stóp. Warto zwrócić uwagę na różną kolorystykę wypustek, dopasowanych wysokością do dobrze uformowanej, zdrowej stopy. Trzeba na nich stanąć i dreptać. Przy okazji masaż taki pomoże zwalczyć płaskostopie i żylaki.

Z zewnętrznych paneli masażera E5 korzysta się w pozycji stojącej, fot. Paweł Wroński

Potem zaś, ale koniecznie w pozycji siedzącej, stawia się stopy na panelach wewnętrznych i reguluje potencjometrem siłę impulsów elektrycznych – najlepiej żeby odczuwać je w łydkach. W moim przypadku wymagało to ustawienia napięcia na wartość przynajmniej 10-11.

Z wewnętrznych paneli masażera E5 korzysta się w pozycji siedzącej, fot. Paweł Wroński

Na kokpicie masżera są oznaczenia CH1 i CH2. Dzięki nim można sterować podłączonymi do niego przyssawkami zwanymi bańkami. Nazwa nie jest przypadkowa, bo urządzenie to (2 pary) stosuje się tak, jak znane dobrze naszym babciom tradycyjne bańki. Tylko, że te bańki rozluźniają mięśnie przy pomocy impulsów elektrycznych.

„Bańki” przyssane na mięśniach barków (na mokro), fot. Paweł Wroński

Ostatnim dodatkiem do masażera jest para końcówek przypominających trzonki od narciarskich kijków – tak zresztą należy je trzymać, Tyle że z kciukami na czubkach. Prawidłowo trzymane stymulują impulsami elektrycznymi receptory po wewnętrznej stronie naszych dłoni.

Jeżeli sprawimy sobie takie urządzenie można z niego korzystać bez skarpetek; w salonie gdzie urządzenie służy różnym osobom, skarpetki są konieczne ze względów higienicznych. Rodzi się pytane ile ten przyrząd kosztuje. Odpowiedź dali prowadzący salon przy Rondzie Wiatraczna w formie happeningu z balonami.

Balony ilustrują aktualną cenę masażera EE5, fot. Paweł Wroński

Trzeba szczerze powiedzieć, że nie jest niska, pomimo zniżki związanej z 20-leciem firmy Nuga Best – 8.900 zł… Ależ czyż zdrowie da się jakoś wycenić?!

Nuga Best przy Rondzie Wiatraczna w Warszawie: https://nuga.pl/warszawa-praga-poludnie

Plansza – jak działa masażer E5, fot. Paweł Wroński

0 komentarzy dotyczących “Masażer E5 w ofercie Nuga Best Polska

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: