Stolica zachwyca

Varso Tower – warszawski wieżowiec unijnym rekordzistą

Varso Tower wyrósł przy Chmielnej i to nie byle jak, bo na najwyższy biurowiec w Europie. Liczyłem na to, że uda się nam wydostać na 230 metr wysokości, bo na niej właśnie, jak wyczytałem, mieści się taras widokowy – najwyżej położony w stolicy. Niestety jeszcze wszystko jest mówiąc po angielsku „under cnstruction„, więc będę musiał wybrać się jeszcze raz. Może wtedy się uda…

Na razie jednak musiałem się zadowolić widokami z żabiej perspektywy, to znaczy z poziomu ulicy 🙂

Warszawski drapacz chmur bije rekordy sięgając 310 metrów wysokości. Tym samym Varso Tower jest najwyższym obiektem w Unii Europejskiej i mieści się w pierwszej piątce europejskich wysokościowców. W UE wyprzedził o 10 metrów niemiecki Commerzbank Tower (300 m). Jest też o 40 cm (sic!) wyższy niż wieżowiec The Shard (309,6 m) strzelający w niebo na południowym brzegu Tamizy w Londynie. W ogólnym zestawieniu najwyższych budynków w całej Europie warszawki drapacz chmur znajdzie się na piątej pozycji. W rankingu wyprzedzą go cztery rosyjskie wieżowce. Najwyższym z nich jest Łachta Centr (462 m) w Petersburgu, następnie moskiewska Wieża Federacji (374,7 m), OKO (354 m) oraz Mercury City Tower (338,8 m).

Co oferuje Varso Place firmom i gościom: https://varso.com/

Ciekawy materiał filmowy o Varso Tower

0 komentarzy dotyczących “Varso Tower – warszawski wieżowiec unijnym rekordzistą

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: