Stolica zachwyca

Spacer po „Manhattanie”… warszawskim

Z reguły, zwiedzając jakieś miasto, idziemy na jego Starówkę. Wbrew utartemu obyczajowi, zabraliśmy z Kasią grupkę dzieci z Jordanka na Warszawski Manhattan.

Wycieczka była udana, a jej najmocniejszy punkt zawdzięczamy uprzejmości obsługi Hotelu Crowne Plaza przy Rondzie Daszyńskiego. Wpuścili nas bowiem do zamkniętego zazwyczaj przed południem Coctailbaru na 21 piętrze budynku. Rozciągają się stamtąd imponujące chociaż nieco ograniczone widoki właśnie na Warszawski Manhattan. Szczególne wrażenie robią pnące się ku niebu wysokościowce z otoczenia Placu Europejskiego. W kierunku wschodnim PKiN kryje się za Żaglem Libeskinda, ale za to widać wyraźnie aktualnego rekordzistę – Varso Tower, najwyższy obecnie biurowiec Unii Europejskiej. Widok na Fabrykę Norblina zamienioną w wielofunkcyjny kompleks z obiektami kultury oraz lokalami gastronomicznymi oraz wizyta w Holiday Inn wzniesiony u zbiegu ulic Żelaznej, Twardej i Złotej uzmysłowiły, że „Manhattan” to nie tylko wysokościowce, ale także, a może przede wszystkim, nowoczesne myślenie o mieście.

Zajrzeliśmy na koniec do hallu Varso Tower, gdzie posadzono drzewa. Dzieciaki nie mogły się opanować by ich nie dotykać – musiały przecież sprawdzić czy są prawdziwe 🙂

Nie myślcie sobie, ze dzieciaki miały łatwo – trasę trzeba było wyznaczyć na mapie, rozwiązując zagadki logiczne przygotowane przez Panią Kasię. Liczby stanowiące rozwiązanie 8 zagadek, trzeba było odnaleźć na mapie i zobaczyć którędy pobiegnie nasz szlak (na mapce poniżej liczby te zaznaczyłem fioletową czcionką).

Hotel Crowne Plaza (Rondo Daszyńskiego 2): https://cpwarsawthehub.com/

Fabryka Norblina: https://fabrykanorblina.pl/

Hotel Holiday Inn Twarda: https://poland.ihg.com/hotele/hotel-holiday-inn-warsaw-city-centre/

Apartamentowiec Złota 44 (Żagiel Libeskinda): https://www.no44.pl/apartamenty/

Biurowiec Varso Tower (najwyższy budynek w Unii Europejskiej): https://www.fosterandpartners.com/projects/varso-tower/ oraz cały kompleks, czyli Varso Place przy Chmielnej 69/71: https://varso.com/

8 października 2022 odbędzie się w nim bieg po schodach pod hasłem „Wbiegnij na Varso Tower” (więcej: https://biegowe.pl/2022/08/wbiegna-na-dach-varso-tower-widok-bedzie-zapierac-dech-w-piersiach.html; rejestracja (pierwszych 250 pakietów w cenie 60 zł): https://wbiegnijnavarso.pl/)

Jak zwykle wysokiej klasy realizacja filmowa z kanału Good Idea

0 komentarzy dotyczących “Spacer po „Manhattanie”… warszawskim

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: