Europa Holandia

André Rieu i jego Orkiestra Johanna Straussa

Jest wybitnym skrzypkiem, dyrygentem i urodzonym showmenem, ale zawsze podkreśla, że napawa go dumą fakt, iż jego orkiestrę tworzą równie wybitni muzycy. Teraz występuje ich nawet 150. Kiedy w 1987 roku André Rieu zakładał zespół było w nim zaledwie 12 muzyków.

Siedzibą orkiestry jest Maastricht, rodzinne miasto lidera orkiestry, gdzie André Rieu urodził się 1 października 1949 roku. Cały pracowity rok orkiestrze wypełniają koncerty w innych krajach europejskich i na innych kontynentach. Tutaj użyłem głównie fotek z dorocznego koncertu w siedzibie orkiestry, w Niderlandach.

Maastricht – miasto w południowej Holandii, stolica prowincji Limburgia, położone nad rzeką Mozą.
Kiedy występuje tu orkiestra Andre Rieu, jeden z kluczowych placów miasta jest wypełniony ludźmi po brzegi,
fot. Paweł Wroński

Na koncertach Orkiestry Johanna Starussa ludzie bawią się doskonale – śpiewają, tańczą, i nie chcą słyszeć, że to już koniec występu. Bisy zajmują wiec niewiele mniej czasu niż formalny program każdego koncertu.

André Rieu – Love in Maastricht: https://www.youtube.com/watch?v=-EU6mBHQRgk&ab_channel=Andr%C3%A9Rieu

Najbliższe występy w Polsce: w 2023 roku w ramach World Tour 2023, Orkiestra Johanna Straussa wystąpi w Gdańsku (7.06), Łodzi (8.06.), Krakowie (9.06.) i Gliwicach (10.06.).

Romantyczne i radosne koncerty mistrza André Rieu to mieszanka lekkiej klasyki, walców, muzyki filmowej i operowej oraz piosenek popowych w wykonaniu jego prywatnej i największej orkiestry na świecie

– Johann Strauss Orchestra.

https://www.eventim.pl/artist/andre-rieu/

I na koniec, jako że to okres świąteczny, to posłuchajmy w wykonaniu Orkiestry Johanna Straussa najsłynniejszej kolędy świata. Oto „Cicha Noc” w aranżacji André Rieu i w wykonaniu jego orkiestry.

0 komentarzy dotyczących “André Rieu i jego Orkiestra Johanna Straussa

Skomentuj jeśli chcesz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: